OFICJALNIE: Dziesiąty transfer Atalanty

7 miesięcy temu
OFICJALNIE: Dziesiąty transfer Atalanty

Atalanta potwierdziła pozyskanie dziesiątego zawodnika w trwającym okienku transferowym.

Klub z Bergamo dopiął wszystkie formalności związane z wypożyczeniem Emiliano Rigoniego z Zenitu. W umowie zawartej pomiędzy przedstawicielami obu zespołów znalazł się zapis umożliwiający włoskiemu zespołowi definitywne pozyskanie ofensywnego zawodnika.

Zdaniem mediów z Półwyspu Apenińskiego, Atalanta za możliwość tymczasowego pozyskania 25-latka zapłaciła milion euro. Z kolei jego definitywne sprowadzenie pochłonie kolejne 15 milionów euro.

Argentyńczyk w przypadku aktywacji tej opcji przez ekipę ze Stadio Atleti Azzurri d’Italia stanie się najdroższym sprowadzonym piłkarzem w historii klubu. Na chwilę obecną tym mianem może pochwalić się Duván Zapata, który przed kilkunastoma dniami przeniósł się do Atalanty na zasadzie dwuletniego wypożyczenia za 14 milionów euro. Reprezentant Kolumbii po tym okresie może zostać sprowadzony do Bergamo na stałe za kolejne 12 milionów euro.

Emiliano Rigoni trafił do drużyny z Petersburga przed rokiem z Indepediente. Od tego czasu rozegrał 30 spotkań dla rosyjskiego zespołu i strzelił w nich sześć bramek oraz zanotował pięć asyst.

Skrzydłowy jest dziesiątym letnim wzmocnieniem Atalanty. Przed nim kontrakty z ekipą z Bergamo podpisali wspomniany już wyżej Duván Zapata oraz Davide Bettella, Marco Carraro (od razu wyp. do Foggi), Marco Tumminello, Pierluigi Gollini, Arkadiusz Reca, Mario Pasalić, Marco Varnier i Mateo Salvi (od razu wyp. do SPAL). Ponadto włoski klub wykupił Bryana Cristante'a z Benfiki, ale tylko po to, aby oddać go Romie (więcej - TUTAJ).ŹRÓDŁO
Atalanta Bergamo
TAGI: Oficjalnie Emiliano Rigoni FC Zenit Sankt Petersburg Atalanta Bergamo Włochy Argentyna Rosja
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2019 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.