Reprezentacja Polski będzie miała nowego skrzydłowego? Paszport gotowy!

3 miesiące temu Reprezentacja Polski będzie miała nowego skrzydłowego? Paszport gotowy!
fot. FotoPyk

Lada moment uprawniony do gry w reprezentacji Polski będzie nowy skrzydłowy.

Chodzi o 25-letniego Sonny'ego Kittela, o którego potencjalnej grze w kadrze pisało się już wcześniej. W momencie, gdy zawodnik Ingolstadt odbierze polski paszport, wszystko będzie zależało tylko od Jerzego Brzęczka.

- Dosłownie kilka dni temu moja mama była w konsulacie w Monachium. Usłyszała od pani tam pracującej, że wszystko jest gotowe i razem z moim młodszym bratem Sammym, który złożył wniosek razem ze mną, dostaniemy paszporty za dwa, maksymalnie trzy tygodnie. Wszystko jest już załatwione, zapłaciliśmy, czekamy już tylko na odbiór dokumentów - poinformował skrzydłowy na łamach „Przeglądu Sportowego”.

Były gracz Eintrachtu Frankfurt bardzo chciałby zadebiutować w biało-czerwonych barwach. Doskonale zdaje on sobie jednak sprawę z tego, że kluczem do tego będą kolejne dobre występy w Ingolstadt.

- Teraz go dostanę i przede wszystkim muszę skupiać się na tym, żeby zasłużyć na to dobrą grą w Ingolstadt. Jeśli będę zdobywał bramki i odezwie się do mnie ktoś z PZPN z opcją, żebym dostał powołanie do reprezentacji Polski, będę bardzo szczęśliwy - powiedział Kittel (cały wywiad TUTAJ).

25-latek, który najczęściej występuje na lewym skrzydle, ale może grać też na „dziesiątce” i na prawej stronie, ma za sobą znakomity sezon. W jego trakcie zanotował 10 trafień i 15 asyst w 2. Bundeslidze (Ingolstadt zajęło dziewiąte miejsce w tabeli). Jeśli chodzi o rozgrywki 2018/2019, na razie strzelił jednego gola.

Kittel, który w przeszłości grał w reprezentacjach Niemiec różnych kategorii wiekowych, ma na koncie 48 meczów na drugim szczeblu i 60 w Bundeslidze.

Zawodnik urodził się w Niemczech, dokąd jego rodzice wyjechali z Katowic. 25-latek mówi po polsku.ŹRÓDŁO
Przegląd Sportowy
TAGI: Polska Niemcy Sonny Kittel FC Ingolstadt 04 Reprezentacja Polski
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.