Assou-Ekotto wbija szpilę Mbappé. „To manipulowanie opinią publiczną!”

3 miesiące temu Assou-Ekotto wbija szpilę Mbappé. „To manipulowanie opinią publiczną!”

Benoît Assou-Ekotto skrytykował Kyliana Mbappé.

Spora część piłkarzy mających afrykańskie korzenie decyduje się na grę dla europejskich reprezentacji, które zazwyczaj dają większe szanse na sukcesy. Szczególnie widoczne jest to na przykładzie Francji, która na swoim terytorium ma wielu imigrantów z Czarnego Kontynentu. Młodzi zawodnicy często wychowywali się we Francji, przez co czują większą więź do tego kraju, lecz nie oznacza to, iż zapominają o swoim pochodzeniu.

Gwiazda PSG, Kylian Mbappé, został w tym roku Mistrzem Świata z Francją, ale stara się pomagać w rozwijaniu kameruńskiej piłki. Taka praktyka nie podoba się jednak Benoît Assou-Ekotto. Były lewy obrońca udzielił wywiadu na antenie „RMC Sport”, w którym otwarcie skrytykował napastnika.

- Postaw się na miejscu Kameruńczyków. Ty, francuski piłkarz, chcesz rozwijać nasz futbol... Zostań lepiej w domu, pomóż swoim ludziom w Bondy, w twojej okolicy, we Francji - stwierdził 34-latek, kierując swoje słowa bezpośrednio do gracza Paris Saint-Germain.

- Tak, jasne, kochasz Afrykę, lubisz to, lubisz tamto. Ale nawet tam nie jedziesz. To tak jakbyś kochał swoją żonę, ale wychodził na miasto z inną kobietą. To gra, którą dobrze znam, manipulowanie opinią publiczną, bla, bla...

Wypowiedź jest kontynuacją sporu, który trwa już od jakiegoś czasu. Wcześniej znany ze swojej szczerości Assou-Ekotto skrytykował piłkarzy z Afryki, którzy wybierają grę dla europejskich drużyn narodowych, a mimo to budują swój wizerunek na pomocy krajom swojego pochodzenia.

- Europejscy piłkarze pochodzenia afrykańskiego, którzy twierdzą, że cały czas myślą o Afryce, chcą pomóc tamtejszemu sportowi, bla, bla, grając tymczasem dla europejskich reprezentacji, doprowadzają mnie do śmiechu. To jednak dobrze wygląda, kiedy masz jakiś cel - powiedział wcześniej emerytowany piłkarz.

Mbappé zareagował na te słowa cytując je w swoich mediach społecznościowych. Kameruńczyk odpowiedział cytatem z twórczości Victora Hugo: „lew, który kopiuje, staje się małpą”. Powyższa wypowiedź dla „RMC” jest kontynuacją sporu, a portal „Goal” dodaje, że panowie mają na pieńku od czasu, gdy PSG mierzyło się z Metz. Assou-Ekotto został wtedy wyrzucony z boiska po starciu z młodą gwiazdą.ŹRÓDŁO
RMC Sport | Goal | L'Equipe
TAGI: Benoît Assou-Ekotto Kylian Mbappé Lottin Paris Saint-Germain FC Kamerun Francja
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.