Nowy obrońca o krok od Borussii Dortmund. OFICJALNIE: Testy medyczne

6 miesięcy temu
Nowy obrońca o krok od Borussii Dortmund. OFICJALNIE: Testy medyczne

Borussia Dortmund wzmocni swoją linię defensywną. Jej zawodnikiem zostanie Leonardo Balerdi.

Utalentowany defensor pozostawał w orbicie zainteresowań lidera Bundesligi od kilku miesięcy. Oferta pojawiła się jednak na biurku działaczy Boca Juniors dopiero w ostatnim czasie. 

Negocjacje pomiędzy podmiotami były prowadzone przez kilka minionych dni. Do Ameryki Południowej udał się nawet osobiście szef skautingu Borussii, Markus Pilawa. Ostatecznie strony doszły do porozumienia i zdaniem „Bilda” zawodnik przejdzie na początku przyszłego tygodnia testy medyczne. Podróż zawodnika do Niemiec potwierdziła już argentyńska federacja. Związek wydał komunikat, bo Balerdi właśnie przygotowuje się wraz z reprezentacją do Mistrzostw Ameryki Południowej U-20.

19-latek przeprowadzi się do BVB na zasadzie transferu definitywnego. Z nowym pracodawcą zwiąże się długoletnim kontraktem obowiązującym do 30 czerwca 2023 roku.

Informacje mówiące o klauzuli zawartej w kontrakcie Argentyńczyka okazały się nieprawdziwe, dlatego zamiast ośmiu milionów euro, ekipa z Zagłębia Ruhry zapłaci za zawodnika dwa razy tyle, czyli 16 milionów euro.

Transfer środkowego obrońcy jest w pewien sposób podyktowany problemami zdrowotnymi, z którymi boryka się podstawowy defensor Borussii, Manuel Akanji. Termin powrotu Szwajcara nie jest bliżej znany.

Balerdi rozegrał jak do tej pory w pierwszym zespole Boca Juniors zaledwie pięć spotkań. Pomimo tego zdążył pokazać się z dobrej strony, czym zapracował sobie na transfer do Europy. 
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.0279 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2019 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.