Pierwsze słowa Zidane'a po ponownym objęciu Realu. „Wracam do domu”

3 miesiące temu
Pierwsze słowa Zidane'a po ponownym objęciu Realu. „Wracam do domu”
fot. Real Madryt

Zinédine Zidane wrócił na ławkę trenerską Realu Madryt i zamierza przywrócić hiszpański klub na należne mu miejsce w hierarchii na krajowym oraz międzynarodowym podwórku.

Francuz zastąpił Santiago Solariego na stanowisku szkoleniowca „Królewskich” po tym, jak zespół z Estadio Santiago Bernabéu odpadł z Ligi Mistrzów oraz Pucharu Króla i ma już niewielkie szanse na zdobycie mistrzowskiego tytułu w krajowych rozgrywkach.

Z tego też powodu władze Realu Madryt postanowiły nieco przyspieszyć moment rozpoczęcia budowy drużyny na nowy sezon od ponownego zatrudnienia Zinédine'a Zidane'a, który w trakcie letniego okienka transferowego będzie miał duże pole manewru związane z sprzedażą niechcianych zawodników i pozyskiwaniu w ich miejsce nowych gwiazd.

46-letni szkoleniowiec na swojej pierwszej konferencji prasowej nie ukrywał zadowolenia z faktu powrotu na ławkę hiszpańskiego klubu i zapowiedział przywrócenie go na należne mu miejsce.

- To wyjątkowy dzień dla wszystkich i jestem również z tego powodu bardzo szczęśliwy. To jest najważniejsze. Jak powiedział prezes jest to spowodowane tym, że wracam do domu. Chcę znowu pracować i sprawić, aby ten klub znalazł się ponownie tam, gdzie powinien być. Teraz jedynie liczy się dla mnie praca od jutra - powiedział Francuz, który odniósł się także do faktu swojego odejścia z zespołu po zakończeniu minionego sezonu.

- Zrezygnowałem z posady, bo potrzebowałem odpoczynku. W tamtym momencie uważałem, że wszyscy potrzebowaliśmy zmian. Przede wszystkim kadra po wygraniu wszystkiego. Moim zdaniem było trzeba wtedy coś zmienić. Teraz podjąłem taką decyzję, bo też trzeba reagować. Bardzo kocham prezesa i ten klub, dlatego tu jestem - dodał Zidane.

- Teraz na pewno na wszystko popatrzymy i dokonamy zmian. Musimy to zrobić na kolejne lata. Najważniejsze, że wróciłem i już teraz mamy czas na rozmowy, co można zrobić. Dzisiaj to nie jest jednak główny temat. Zostaje nam jedenaście meczów i chcemy dobrze skończyć sezon - zapowiedział szkoleniowiec, który razem z Realem w latach 2016-2018 sięgnął trzy razy z rzędu po zwycięstwo w Lidze Mistrzów oraz zdobył z nim między innymi mistrzostwo kraju w sezonie 2016/2017.ŹRÓDŁO
Real Madryt
TAGI: Zinédine Zidane Real Madryt CF Francja Trenerzy Hiszpania
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2019 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.