Klopp po wylosowaniu Porto. „Oni nie byli na mojej liście życzeń”

tydzień temu
Klopp po wylosowaniu Porto. „Oni nie byli na mojej liście życzeń”

Jürgen Klopp stwierdził, że przydzielenie im przez los FC Porto w ćwierćfinale Ligi Mistrzów nie oznacza łatwiejszej drogi dla jego zespołu do wywalczenia awansu do półfinału tych prestiżowych rozgrywek.

Menedżer Liverpoolu nie ma złudzeń, że zeszłoroczna potyczka z portugalską drużyną zakończona zwycięstwem w dwumeczu 5:0 (5:0 i 0:0) nie będzie miała żadnego znaczenia w kontekście zbliżającej się rywalizacji z ekipą z Estádio do Dragão w ćwierćfinale Ligi Mistrzów.

- Co mogę powiedzieć? To Porto. Mierzyliśmy już z nimi i wiemy, jak dobrze musieliśmy zagrać przeciwko nim w zeszłym roku. Końcowy rezultat był dziwny. Oczywiście bardzo korzystny dla nas i temu nie zaprzeczam, ale był nieco dziwny. W rewanżu zobaczyliśmy jednak ich charakter i jakość, którą dysponują - powiedział niemiecki szkoleniowiec.

- Dla mnie to tylko losowanie. Mamy przeciwnika, na którego musimy się przygotować i tylko o tym będziemy myśleć, kiedy rozpoczniemy przygotowania do tego spotkania. Mamy w sztabie specjalistę od Porto. Pep Lijnders pracował w tym klubie w przeszłości. Zawsze wypowiada się z wielkim respektem o tym zespole. Będziemy mieli mnóstwo informacji od niego i tego właśnie potrzebujemy - kontynuował Klopp.

- Porto nie było na mojej „liście życzeń”, ale teraz stali się naszym rywalem i musimy się z nimi zmierzyć. Zanim jednak do tego dojdzie, to upewnimy się, że każdy szanuje tego przeciwnika w odpowiedni sposób. Zrobimy to na sto procent. Poznamy ich jakość, a następnie zagramy z nimi mecz - dodał menedżer Liverpoolu.

„The Reds” swój pierwszy pojedynek z portugalskim zespołem rozegra 9 kwietnia na Anfield. Z kolei 17 kwietnia odbędzie się rewanżowe starcie obu ekip.ŹRÓDŁO
Liverpool
TAGI: Jürgen Klopp Liverpool FC FC Porto Anglia Niemcy Trenerzy Portugalia Liga Mistrzów
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2019 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.