Messi po dublecie przeciwko United: Nie możemy tak zaczynać meczów w Lidze Mistrzów

2 miesiące temu
Messi po dublecie przeciwko United: Nie możemy tak zaczynać meczów w Lidze Mistrzów

Wczorajszego wieczoru spektakularny występ zanotował Lionel Messi. Argentyńczyk strzelił dwa gole, a jego zespół pokonał Manchester United 3:0 i awansował do fazy półfinałowej Ligi Mistrzów.

Chociaż Katalończycy nie zaczęli dobrze meczu, to już po 16. minutach wyszli na prowadzenie, a na listę strzelców wpisał się Lionel Messi. Cztery minuty później kapitan Barcelony miał już na swoim koncie dublet. Dzieła zniszczenia po przerwie znakomitym strzałem dopełnił Philippe Coutinho. 

Dla 31-latka oba gole znaczyły naprawdę sporo. Bowiem na tym etapie rozgrywek na strzelał już od sześciu lat, a jego zespół nie mógł przebrnąć przez ćwierćfinały od trzech sezonów. Pomimo tego miał on dla siebie i swoich kolegów kilka cierpkich słów.

– Nie możemy tak rozpocząć meczu w Lidze Mistrzów. Powtarzaliśmy sobie złe doświadczenia z Rzymu. Nie możesz uczynić sobie życia trudniejszym, ponieważ wystarczy jeden błąd i leżysz na deskach. Musimy być tego świadomi – rozpoczął.

– To spektakularne zwycięstwo. Pokazuje, kim jesteśmy. Przez pierwsze pięć minut byliśmy trochę nierozgrzani i zdenerwowani. Nie wiem, czy wynik z pierwszego meczu był nieco dziwny, ale potem przejęliśmy kontrolę i graliśmy spektakularnie – kontynuował.

– Przy pierwszym golu miałem dużo szczęścia. Piłka weszła, a ja uderzyłem mocno.  Drugi był trochę bardziej szczęśliwy, ale ważne jest to, że przeszliśmy przez ćwierćfinały, czego nie dokonaliśmy przez jakiś czas – dodał.

– Idziemy krok po kroku. Teraz musimy dokończyć rozgrywki LaLiga, gdzie jesteśmy na dobrej drodze do zwycięstwa. Nie możemy się rozluźniać. Później możemy skoncentrować się na półfinałach Ligi Mistrzów – zakończył.

W fazie półfinałowej rywalem Barcelony będzie ktoś z dwójki Porto-Liverpool. ŹRÓDŁO
Movistar+
TAGI: Lionel Andrés Messi FC Barcelona Manchester United FC Liga Mistrzów Argentyna Hiszpania Anglia
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2019 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.