Borussia Mönchengladbach znalazła następcę Thorgana Hazarda

miesiąc temu
Borussia Mönchengladbach znalazła następcę Thorgana Hazarda

Po zakończeniu sezonu Thorgan Hazard zmieni klub. Borussia Mönchengladbach powoli przygotowuje się na taki bieg wydarzeń. Następcą Belga ma być Ihlas Bebou.

26-letni Thorgan Hazard latem opuści „Źrebaki”. Najprawdopodobniej jego nowym klubem będzie Borussia Dortmund, choć na ten moment oba kluby są daleki od porozumienia. Wszystko przez założenia dyrekcji BVB, która nie zamierza płacić za skrzydłowego rodem z Belgii więcej niż 30 milionów euro, podczas gdy Borussia Mönchengladbach żąda około 40 milionów euro. Pomimo tego dziennikarze „Kickera” są przekonani, że transfer w końcu dojdzie do skutku.

Tymczasem dziennik „Rheinische Post” poinformował, że następcą byłego zawodnika Chelsea ma zostać Ihlas Bebou. Jeden z najszybszych piłkarzy w całej Bundeslidze może odejść z Hannoveru 96 za „jedyne” 10 milionów euro. To efekt spadku ekipy z Dolnej Saksonii. 

Dziesięciokrotny reprezentant Togo w obecnym sezonie rozegrał raptem 13 spotkań, w których zdobył jednak aż pięć bramek i posłał trzy kluczowe podania. Ten mizerny rezultat występów jest spowodowany problemami zdrowotnymi, które towarzyszyły 25-latkowi przez większą część kampanii. Dla porównania rok wcześniej zgromadził on 36 meczów, a swoją obecność na boisku zaznaczył siedmioma trafieniami i dwoma asystami. 

Dodajmy, że skrzydłowy, który może także zająć miejsce na szpicy, do „Czerwonych” dołączył latem 2017 roku. Wówczas zapłacono za niego 4,5 miliona euro. Jego umowa traci ważność 30 czerwca 2021 roku.ŹRÓDŁO
Rheinische Post
TAGI: Thorgan Hazard Borussia Mönchengladbach Borussia Dortmund Ihlas Bebou Hannover 96 Niemcy Belgia Togo
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2019 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.