Oficjalnie: Pracował w Bayernie przez 38 lat. Teraz odchodzi!

4 lata temu Oficjalnie: Pracował w Bayernie przez 38 lat. Teraz odchodzi!
fot. Bayern

Doktor Hans Müller-Wohlfahrt zrezygnował z pracy w Bayernie Monachium.

72-latek pracował w monachijskim klubie od 1977 roku. Decyzję o zakończeniu współpracy podjął po przegranym meczu Ligi Mistrzów z FC Porto. Wraz z Müllerem-Wohlfahrtem odchodzi cały sztab medyczny.

Przyczyną ustąpienia cenionego specjalisty jest brak porozumienia z trenerem zespołu Pepem Guardiolą. W ostatnim czasie kilku podstawowych piłkarzy Bayernu odniosło poważne kontuzje, które wyeliminowały ich z gry na kilka tygodni. W najtrudniejszym okresie sezonu Hiszpan nie może skorzystać z usług Francka Ribéry'ego, Arjena Robbena, Davida Alaby, Javiego Martineza i Mehdiego Benatii. 

Stosunki pomiędzy Müllerem-Wohlfahrtem a Guardiolą od dłuższego czasu były bardzo napięte. Trener obwiniał sztab medyczny o złe przygotowanie zawodników, które wpływało na nasilenie się kontuzji i odnawianie się urazów. Metody lekarza były też krytykowane przez Karla Heinza-Rummenigge, prezesa rady nadzorczej klubu.

Dziś na stronie internetowej Bayernu opublikowano specjalne oświadczenie, w którym władze podziękowały 72-latkowi za wieloletnią współpracę. Do czasu skompletowania nowego sztabu medycznego, funkcję klubowego lekarza ma pełnić dr Volker Braun. 

Müller-Wohlfahrt jest cenionym specjalistą w zakresie medycyny sportowej, z którego usług korzystali sportowcy z różnych krajów. Od 1996 roku opiekował się też reprezentacją Niemiec.ŹRÓDŁO
Bayern Monachium
TAGI: Bayern Monachium Niemcy Oficjalnie Hans Müller-Wohlfahrt
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.