10 najlepiej opłacanych piłkarzy na świecie [France Football]

10 najlepiej opłacanych piłkarzy na świecie [France Football] fot. FotoPyK
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: France Football

Magazyn „France Football” opublikował swoje coroczne zestawienie przedstawiające najlepiej opłacanych zawodników na świecie.

Francuskie czasopismo przyjrzało się tradycyjnie wszelakiego rodzaju wpływom czołowych piłkarzy globu w minionym roku.

Po zsumowaniu ich wynagrodzeń płynących z tytułu klubowych kontraktów, a także z reklam oraz rozmaitych bonusów wyszło im, że po raz kolejny na czele prezentowanego niżej zestawienia znaleźli się Leo Messi, Cristiano Ronaldo oraz Neymar.

Argentyńczyk, zgodnie z wyliczeniami magazynu „France Football”, zainkasował aż 131 milionów euro, czyli dokładnie o milion więcej niż w całym 2018 roku.  Z kolei Portugalczyk (1118 milionów euro) i Brazylijczyk (95 milionów euro) zwiększyli swój zysk odpowiednio o 5 i 3,5 miliona euro.

Na pozostałych miejscach doszło do kilku przetasowań między poszczególnymi lokatami oraz wypadnięcia z dziesiątki takich graczy jak Alexis Sánchez,  Philippe Coutinho, Ezequiel Lavezzi i Luis Suárez, których miejsce zajęli Eden Hazard, Raheem Sterling, Robert Lewandowski oraz Kylian Mbappé.

W przypadku kapitana reprezentacji Polski należy zwrócić uwagę na fakt, że w poprzednim roku nie załapał się nawet do czołowej dwudziestki, w której ostatni Sergio Ramos mógł się pochwalić łącznymi zarobkami na poziomie 23 milionów euro.

Najlepiej zarabiający piłkarze na świecie wg „France Football” (kwoty brutto):

1. Leo Messi (FC Barcelona/Argentyna) - 131 milionów euro

2. Cristiano Ronaldo (Juventus/Portugalia) - 118 milionów euro
3. Neymar (Paris Saint-Germain.Brazylia) - 95 milionów euro
4. Gareth Bale (Real Madryt/Walia) - 38,7 miliona euro
5. Antoine Griezmann (FC Barcelona/Francja) - 38,5 miliona euro
6. Eden Hazard (Real Madryt/Belgia) - 35 miliony euro
7. Andrés Iniesta (Vissel Kobe/Hiszpania) - 34 miliony euro
8. Raheem Sterling (Manchester City/Anglia) - 33,8 miliony euro
9. Robert Lewandowski (Bayern Monachium/Polska) - 29 milionów euro
10. Kylian Mbappé (Paris Saint-Germain/Francja) - 27,6 milona euro

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Rafał Wolski odpowiedział na oświadczenia Canal+ Sport i dyrektora stacji Rafał Wolski odpowiedział na oświadczenia Canal+ Sport i dyrektora stacji Canal+ Sport komentuje odejście ze stacji Rafała Wolskiego Canal+ Sport komentuje odejście ze stacji Rafała Wolskiego Serie A: Lazio podało skład na mecz z Torino, którego… nie będzie Serie A: Lazio podało skład na mecz z Torino, którego… nie będzie Bayern z letnim transferem młodego pomocnika [OFICJALNIE] Bayern z letnim transferem młodego pomocnika [OFICJALNIE] FC Barcelona: Bartomeu wychodzi na wolność. Były prezydent klubu usłyszał zarzuty FC Barcelona: Bartomeu wychodzi na wolność. Były prezydent klubu usłyszał zarzuty Inter Mediolan: Koniec epoki. Logo Pirelli znika z koszulek klubu po 27 latach [OFICJALNIE] Inter Mediolan: Koniec epoki. Logo Pirelli znika z koszulek klubu po 27 latach [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Juan Quintero odszedł z River Plate. Nowa przygoda! OFICJALNIE: Juan Quintero odszedł z River Plate. Nowa przygoda!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy