19-letni napastnik Austrii Wiedeń miał poważny wypadek. Został wprowadzony w stan śpiączki

19-letni napastnik Austrii Wiedeń miał poważny wypadek. Został wprowadzony w stan śpiączki fot. Austria Wiedeń
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Austria Wiedeń | Kronen Zeitung

Muharem Husković uległ poważnemu wypadkowi samochodowemu. Na szczęście jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Mimo to lekarze wprowadzili go w stan śpiączki farmakologicznej.

Młodzieżowy reprezentant Austrii uchodzi za obiecującego zawodnika i z każdym miesiącem poczynał sobie coraz śmielej na seniorskim poziomie w barwach rodzimego zespołu z Wiednia.

W nadchodzącym czasie nie będzie mu jednak dane wybiec na krajowe czy międzynarodowe boiska, ponieważ wieczorem 12 października uległ poważnemu wypadkowi samochodowemu.

Okoliczności całego zdarzenia nie są znane, ale w wyniku zajścia drogowego auto, którym kierowała partnerka piłkarza - Yara, zostało poważnie uszkodzone i stanęło w płomieniach.

Świadkowie zdarzenia ruszyli niezwłocznie na ratunek poszkodowanym i zdążyli w porę uratować napastnika oraz jego dziewczynę. Niestety nie mieli oni już żadnych szans na wyciągnięcie psa i ten zginął w płomieniach.

Poszkodowani zostali niezwłocznie przewiezieni do jednego ze szpitali, gdzie szczegółowe badania wykluczyły doznanie przez nich poważniejszych obrażeń, które zagrażałyby ich życiu.

Kobieta doznała mocnego stłuczenia klatki piersiowej. Z kolei 19-letni zawodnik naderwał prawe tylne więzadło krzyżowe. W związki z tym przeszedł operację i został wprowadzony w stan śpiączki farmakologicznej, z której powinien zostać wkrótce wybudzony.

Para miała dużo szczęścia, że incydent z ich udziałem skończył się tylko na drobnych problemach. Te oznaczają jednak dłuższą przerwę w grze dla Muharema Huskovicia, który najwcześniej wróci do rywalizacji za kilka miesięcy.

Utalentowany napastnik zdążył wystąpić w trzynastu meczach w tym sezonie, w tym przeciwko Lechowi Poznań w Lidze Konferencji Europy. Jego dorobek to gol oraz cztery asysty.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Bayern Monachium negocjuje z Chelsea. Chodzi o trenera Bayern Monachium negocjuje z Chelsea. Chodzi o trenera Wrexham reklamuje hitowy mecz towarzyski. Sir Alex Ferguson skradł show [WIDEO] Wrexham reklamuje hitowy mecz towarzyski. Sir Alex Ferguson skradł show [WIDEO] Zaawansowane negocjacje w sprawie transferu Hectora Bellerína Zaawansowane negocjacje w sprawie transferu Hectora Bellerína OFICJALNIE: Wiadomo, gdzie zagra Marcelo w sezonie 2023/2024 OFICJALNIE: Wiadomo, gdzie zagra Marcelo w sezonie 2023/2024 FC Barcelona może mieć swojego Atmosfericia. Powrót do klubu realny FC Barcelona może mieć swojego Atmosfericia. Powrót do klubu realny Bayern Monachium śledzi sytuację gwiazdki Barcelony Bayern Monachium śledzi sytuację gwiazdki Barcelony Julian Nagelsmann na krótkiej liście drugiego giganta Premier League Julian Nagelsmann na krótkiej liście drugiego giganta Premier League

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy