20 milionów funtów za trenera?! Bayern Monachium musi sięgnąć głębiej do kieszeni

2024-05-23 23:49:12; Aktualizacja: 3 tygodnie temu
20 milionów funtów za trenera?! Bayern Monachium musi sięgnąć głębiej do kieszeni Fot. Anna Zubar / Shutterstock.com
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko Źródło: Bild

Bayern Monachium chce zatrudnić Vincenta Kompany'ego w roli trenera pierwszego zespołu. Za Belga trzeba jednak słono zapłacić, o czym informuje „Bild”.

Bayern Monachium na ten moment nie ma trenera na przyszły sezon. Wiadomo, że z posadą pożegna się Thomas Tuchel i w tym momencie nie ma pewności, kto go zastąpi. Faworytem jest Vincent Kompany.

Pomimo spadku z Premier League, Belg zebrał za swoją pracę w Anglii bardzo dobre recenzje. Nikogo nie powinien zatem dziwić fakt, że działacze Burnley nie chcą się z nim rozstać.

Sam szkoleniowiec osiągnął już słowne porozumienie z trzecią siłą Bundesligi, ale żeby do transakcji doszło, dogadać muszą się też oba podmioty. Czy to się wydarzy?

Jak informuje „Bild”, w tym momencie rozbieżność jest duża, ponieważ Burnley oczekuje za byłego gwiazdora Manchesteru City 20 milionów funtów, natomiast propozycja Niemców jest dwa razy mniejsza.

W Bawarii pokładają nadzieję w tym, że strony finalnie spotkają się w środku i transakcja pochłonie około 15 milionów funtów.

Vincent Kompany z nową drużyną miałby parafować umowę do 30 czerwca 2027 roku.

38-latek prowadzi drużynę z Turf Moor od lipca 2022 roku. W tym czasie zdołał z nią najpierw awansować, a później spaść z Premier League. Wcześniej prowadził też Anderlecht.