40-letnia dyskwalifikacja dla kibica PSV Eindhoven

40-letnia dyskwalifikacja dla kibica PSV Eindhoven fot. Twitter
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: PSV

PSV Eindhoven wydało komunikat o pozbawieniu jednego z fanów możliwości oglądania spotkań holenderskiego zespołu z wysokości trybun przez... najbliższe 40 lat. To efekt wtargnięcia przez niego na boisko i zaatakowania Marko Dmitrovicia w meczu przeciwko Sevilli w Lidze Europy.

Zespół z Andaluzji udał się na rewanżowe starcie na Philips Stadion w ramach 1/16 finału Ligi Europy z bezpieczną trzybramkową przewagą nad miejscowym PSV.

Przebieg drugiego spotkania pozwalał realnie myśleć ekipie z Eindhoven o odrobieniu poniesionych strat. Koniec końców zabrakło im na to czasu, ale nie ten fakt wybił się na czołówki poszczególnych serwisów oraz portali sportowych.

Wszystko to przez skandaliczne zachowanie jednego z sympatyków holenderskiego zespołu, który wbiegł na boisko i zaatakował bramkarza Marko Dmitrovicia.

Serbski zawodnik Sevilli poradził sobie z krewkim chuliganem, powalając go na ziemie i czekając na pomoc spóźnionych z reakcją ochroniarzy.

20-letni kibic PSV, będący pod wpływem alkoholu, został niezwłocznie przewieziony do aresztu.

Następnie stanął przed sądem, który skazał go na trzymiesięczną odsiadkę w zawieszeniu na miesiąc oraz dwuletni zakaz zbliżania się do Philips Stadion.

Wcześniej ciążyła na nim już kara wchodzenia na obiekt drużyny z Eindhoven. Ten obszedł go jednak w czwartkowy wieczór, wchodząc na trybuny na dane innego fana.

Teraz nie będzie mu już tak łatwo powtórzyć tego wyczynu, ponieważ klub zwiększył obowiązujący go zakaz stadionowy do... 40 lat i będzie przed wymiarem sprawiedliwości domagać się od niego zapłaty za poniesione koszty związane z wtargnięciem przez niego na murawę w trakcie spotkania.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Brentford ma nowego, klasowego bramkarza. David Raya z hitowym transferem nawet na dniach OFICJALNIE: Brentford ma nowego, klasowego bramkarza. David Raya z hitowym transferem nawet na dniach Legia Warszawa: Maik Nawrocki zmieni latem klub?! Trzy potencjalne kierunki transferu Legia Warszawa: Maik Nawrocki zmieni latem klub?! Trzy potencjalne kierunki transferu Karim Benzema klejnotem w koronie mistrza?! Klub czeka na ostateczne „tak” Karim Benzema klejnotem w koronie mistrza?! Klub czeka na ostateczne „tak” Lionel Messi rozczarowany. „To już koniec” Lionel Messi rozczarowany. „To już koniec” Neymar wyobraża sobie transfer tylko do jednego klubu. Odrzucił bajońską ofertę z Arabii Saudyjskiej Neymar wyobraża sobie transfer tylko do jednego klubu. Odrzucił bajońską ofertę z Arabii Saudyjskiej Transfery - Relacja na żywo [31/05/2023] Transfery - Relacja na żywo [31/05/2023] Dawid Kownacki mógł trafić do uczestnika Ligi Mistrzów. „Pojawiłem się nawet w klubie na rozmowach” Dawid Kownacki mógł trafić do uczestnika Ligi Mistrzów. „Pojawiłem się nawet w klubie na rozmowach”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy