68-letni Fernando Santos tłumaczy porażkę z Mołdawią: Nigdy czegoś takiego nie przeżyłem fot. FotoPyK
Źródło: Polsat Sport

Fernando Santos, selekcjoner reprezentacji Polski, stanął przed kamerą Polsatu Sport po przegranym meczu eliminacji do EURO 2024 z Mołdawią. Portugalczyk nie ukrywał zaskoczenia obrotem spraw na boisku.

Polacy wygrali w ubiegły piątek z Niemcami i na kanwie tego wyniku liczyliśmy, że korzystny rezultat uda się również osiągnąć w spotkaniu o punkty.

Wszystko szło dobrze do drugiej połowy. Wtedy zawodnicy popełnili kilka błędów indywidualnych, a ich konsekwencją była przegrana w stosunku 2:3. Wszystkie trzy gole dla Mołdawii padły w drugich 45 minutach gry.

Fernando Santos w rozmowie ze stacją Polsat Sport wyznał, że w jego karierze nigdy nie zdarzyło się mu coś podobnego.

– Nigdy czegoś takiego nie przeżyłem, nie mam wytłumaczenia. Do przerwy graliśmy bardzo dobrze, cztery-sześć okazji bramkowych, dwa gole. Wszystko było w porządku – zdradził.

– W przerwie rozmawialiśmy, by to utrzymać, zachować organizację gry na dobrym poziomie. Wtedy wydarzyło się coś, na co nie ma wytłumaczenia. Pozostaje jedynie przeprosić. Zrozumieć to jest bardzo trudno – stwierdził Portugalczyk.

– Wystarczyło okazać szacunek rywalom, tak jak okazaliśmy go Niemcom. Powinniśmy potraktować Mołdawię poważnie, a straciliśmy koncentrację – oznajmił.

– To się nie może powtórzyć. Przeciwnik nie zaczął nagle grać rewelacyjnie, to my oddaliśmy mu pole – zakończył.

Wobec tego wyniku biało-czerwoni nadal mają na swoim koncie trzy punkty, a ich dorobek w eliminacjach to dwie porażki oraz zwycięstwo.

***

Jan Bednarek po kompromitacji z Mołdawią: Myśleliśmy, że zostało 45 minut i jedziemy na wakacje

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Dawid Szwarga wbija szpilkę przełożonym? „Tego było za dużo” Dawid Szwarga wbija szpilkę przełożonym? „Tego było za dużo” Prezes Lechii Gdańsk o zaległych opłatach za transfery. Jest również stanowisko Łotyszy Prezes Lechii Gdańsk o zaległych opłatach za transfery. Jest również stanowisko Łotyszy Sędzia Tomasz Kwiatkowski wyjaśnił kontrowersje finału Pucharu Polski Sędzia Tomasz Kwiatkowski wyjaśnił kontrowersje finału Pucharu Polski Marco Reus zanotuje ciekawy transfer?! Marco Reus zanotuje ciekawy transfer?! OFICJALNIE: Marco Reus odchodzi z Borussii Dortmund OFICJALNIE: Marco Reus odchodzi z Borussii Dortmund Xavi tajemniczo! Robert Lewandowski niepewny przyszłości?! Xavi tajemniczo! Robert Lewandowski niepewny przyszłości?! Gonçalo Feio zatrzyma rozchwytywanego zawodnika w Legii Warszawa?! Gonçalo Feio zatrzyma rozchwytywanego zawodnika w Legii Warszawa?!