Abidal: PSG, Monaco, Lyon, a może Katar?

Abidal: PSG, Monaco, Lyon, a może Katar?
Krzysztof Gońka
Krzysztof Gońka
Źródło: El Mundo Deportivo

Eric Abidal otrzymuje wiele ofert, odkąd światło dzienne ujrzała wiadomość, że nie zostanie w FC Barcelonie na następny sezon. Prawdopodobny wydaje się być kierunek francuski. Do gry włączyły się jednak zespoły z Kataru.

Mimo problemów ze zdrowiem i licznych zabiegów, jakie w zeszłym roku przeszedł Abidal (przeszczep wątroby), wiele klubów widziałoby we Francuzie wzmocnienie swojego zespołu.

Zainteresowane sprowadzeniem doświadczonego obrońcy są przede wszystkim kluby z francuskiej Lique 1. Éric Abidal miałby trafić do jednego z trzech klubów. Mowa o Paris Saint-Germain, Lyonie i AS Monaco. Do drużyny z księstwa mógłby przenieść się prawdopodobnie razem z Victorem Valdesem, który również znalazł się na celowniku właściciela klubu, Dmitrija Rybołowlewa.

W ostatnich tygodniach pojawiła się jednak informacja, mówiąca o zainteresowaniu Abidalem ze strony klubów z Kataru. Francuz nie tylko mógłby liczyć na wysokie wynagrodzenie, ale nie grałby pod presją, tak jak to zapewne będzie miało miejsce w przypadku wyboru klubu europejskiego. Poza tym na korzyść katarskich zespołów przemawia również wysoki poziom życia, wygoda oraz warunki atmosferyczne (temperatura w Katarze nie spada poniżej 20 stopni Celsjusza).

Sam Abidal twierdzi, że nie zamierza wybierać się na piłkarską emeryturę, gdyż jego celem jest występ w reprezentacji Francji na Mistrzostwach świata w 2014 roku. Możliwe, że już jutro dowiemy się, jaki będzie następny klub Francuza, ponieważ weźmie on udział w konferencji prasowej razem z prezydentem FC Barcelony, Sandro Rosellem oraz dyrektorem sportowym, Andonim Zubizarretą.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] UEFA Youth League: Remontada Deportivo La Coruña. Pogoń Szczecin odpada z rozgrywek UEFA Youth League: Remontada Deportivo La Coruña. Pogoń Szczecin odpada z rozgrywek OFICJALNIE: Ansu Fati dołącza do Pedriego. Druga młoda gwiazda Barcelony z ogromną klauzulą OFICJALNIE: Ansu Fati dołącza do Pedriego. Druga młoda gwiazda Barcelony z ogromną klauzulą Newcastle United: Trzech nowych piłkarzy łączonych ze „Srokami” Newcastle United: Trzech nowych piłkarzy łączonych ze „Srokami” Diabeł tkwi w szczegółach, czyli moc transferowych bonusów Diabeł tkwi w szczegółach, czyli moc transferowych bonusów Warta Poznań pozyskała obrońcę poza oknem [OFICJALNIE] Warta Poznań pozyskała obrońcę poza oknem [OFICJALNIE] Newcastle United prosi kibiców o niezakładanie arabskich strojów [OFICJALNIE] Newcastle United prosi kibiców o niezakładanie arabskich strojów [OFICJALNIE] Mundial 2030: Wielka Brytania i Irlandia nie zorganizują turnieju przez... kibiców?! Mundial 2030: Wielka Brytania i Irlandia nie zorganizują turnieju przez... kibiców?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy