AC Monza bije rekord i musi wydać... ponad 40 milionów euro

AC Monza bije rekord i musi wydać... ponad 40 milionów euro
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: AC Monza

AC Monza uzyskała bezpieczną przewagę nad strefą spadkową na sześć kolejek przed końcem sezonu. W ten sposób jako beniaminek utrzymała się najwcześniej w historii Serie A od czasu wprowadzenia do niej 20 drużyn.

Paolo Berlusconi (prezydent), Adriano Galliani (prezes) i Silvio Berlusconi (właściciel) nie ukrywali od momentu przejęcia ekipy ze Stadio Brianteo, że ich marzeniem jest wywalczenie awansu do Serie A i stopniowe budowanie zespołu pod kątem włączenia się do walki o wyższe cele na krajowym podwórku.

W minionym sezonie udało się panom zrealizować pierwszy element planu w postaci zameldowania się w elicie, a teraz dążą do realizacji drugiego, co pokazuje rekordowo szybko wywalczone utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej.

AC Monza dokonała tego na sześć kolejek przed końcem sezonu dzięki pokonaniu Spezii Calcio (2:0). Żadnemu beniaminkowi nie udało się tego zrobić na tym etapie zmagań od momentu wprowadzenia formatu z 20 drużynami od sezonu 2004/2005.

Osiągnięcie tego celu wiąże się z koniecznością aktywowania wielu klauzul wykupu w kontraktach wypożyczonych piłkarzy, u których fakt wywalczenia utrzymania stanowił kluczowy punkt do nawiązania stałej współpracy.

W tym przypadku na zostanie w obecnym zespole mogą liczyć - Matteo Pessina (Atalanta), Andrea Petagna (Napoli), Gianluca Caprari (Hellas Verona), Pablo Marí (Arsenal) i Alessio Cragno (Cagliari Calcio). Ich pozyskanie pochłonie 38 milionów euro.

Ponadto AC Monza musi wypłacić ponad sześć milionów euro premii sztabowi i piłkarzom za wypełnienie celu - utrzymania w Serie A.

Te wydatki wpłyną z pewnością na zachowanie klubu na rynku transferowym, ponieważ nie będzie mógł on sobie pozwolić na zbytnie szastanie gotówką, by nie popaść w kłopoty finansowe.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Jagiellonia miała nosa. „To jeden z najlepszych transferów okienka” [WIDEO] Jagiellonia miała nosa. „To jeden z najlepszych transferów okienka” [WIDEO] Marcin Bułka W SZTOSIE. Dwa obronione karne w meczu Ligue 1 [WIDEO] Marcin Bułka W SZTOSIE. Dwa obronione karne w meczu Ligue 1 [WIDEO] Sławomir Peszko wygrywa w trenerskim debiucie. Wieczysta Kraków na szczycie tabeli Sławomir Peszko wygrywa w trenerskim debiucie. Wieczysta Kraków na szczycie tabeli Piłkarze wściekli na klub o złe traktowanie Davida de Gei Piłkarze wściekli na klub o złe traktowanie Davida de Gei Vitor Roque zdruzgotany. Przyszły napastnik FC Barcelony z bardzo poważną kontuzją Vitor Roque zdruzgotany. Przyszły napastnik FC Barcelony z bardzo poważną kontuzją Warta Poznań pozyskała doświadczonego Ekstraklasowicza [OFICJALNIE]. „Kilka miesięcy temu sprowadzenie takiego zawodnika pozostałoby w sferze życzeń” Warta Poznań pozyskała doświadczonego Ekstraklasowicza [OFICJALNIE]. „Kilka miesięcy temu sprowadzenie takiego zawodnika pozostałoby w sferze życzeń” FC Barcelona: Xavi podpisał [OFICJALNIE] FC Barcelona: Xavi podpisał [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy