Adam Deja łączony z niespodziewanym transferem

2025-06-22 12:24:28; Aktualizacja: 2 godziny temu
Adam Deja łączony z niespodziewanym transferem Fot. Mateusz Porzucek | PressFocus
Norbert Niebudek
Norbert Niebudek Źródło: Piotr Koźmiński [Goal.pl]

Adam Deja opuści szeregi Górnika Łęczna? Jak podaje Piotr Koźmiński z Goal.pl, pomocnik jest łączony z Polonią Bytom.

Deja związany jest z „Dumą Lubelszczyzny” od połowy 2023 roku, kiedy to odszedł z Korony Kielce. Od tego czasu rozegrał 65 spotkań w zielono-czarnych barwach, notując udział przy piętnastu golach - pięć razy sam trafiał do siatki, a dziesięć razy asystował kolegom z zespołu.

31-letni pomocnik odgrywa istotną rolę w drużynie Górnika, dlatego kibice z Łęcznej z zadowoleniem przyjęli informację o automatycznym przedłużeniu jego kontraktu. Nowa umowa obowiązuje do 30 czerwca 2026 roku.

Do tej pory nic nie wskazywało na to, by ceniony piłkarz miał opuścić klub. Tymczasem zdaniem Piotra Koźmińskiego z Goal.pl doświadczony gracz poruszający się w centralnej części boiska przymierzany jest do Polonii Bytom.

Na ten moment nie wiadomo, jakie są szanse na zrealizowanie takiego ruchu. Niemniej dla drużyny prowadzonej przez trenera Łukasza Tomczyka byłoby to niewątpliwie ogromne wzmocnienie w kontekście czekającej jej rywalizacji z silniejszymi ekipami. Klub z Górnego Śląska wywalczył awans i do następnej kampanii przystąpi w roli beniaminka I ligi.

Adam Deja ma na swoim koncie ponad 150 rozegranych spotkań w Ekstraklasie oraz 145 meczów w I lidze. Najwięcej występów zanotował w trykocie Arki Gdynia.