Adam Nawałka o krok od powrotu do reprezentacji Polski

Adam Nawałka o krok od powrotu do reprezentacji Polski fot. MaciejGillert / Shutterstock.com
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Tomasz Włodarczyk | Adam Godlewski

Adam Nawałka spotkał się późnym czwartkowym wieczorem z Cezarym Kuleszą i wszystko wskazuje na to, że to właśnie on zostanie selekcjonerem reprezentacji Polski. Będzie to jego powrót na to stanowisko po trzyipółletniej przerwie.

Okres bezkrólewia w reprezentacji Polski powoli dobiega końca. Drużyna narodowa pozostaje bez selekcjonera od ostatnich dni grudnia. To właśnie wtedy z posadą pożegnał się Paulo Sousa, który postanowił objąć Flamengo.

Od tamtej pory prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Cezary Kulesza poszukiwał jego następcy. Na giełdzie pojawiały się między innymi takie nazwiska jak Fabio Cannavaro, Andrea Pirlo czy Andrij Szewczenko. Wszystko wskazuje jednak na to, że władze federacji postawią na byłego już selekcjonera Adama Nawałkę.

64-latek w ostatnich dniach przebywał na wakacjach, dlatego też nie prowadzono z nim rozmów, ale zaraz po powrocie od razu ruszył do PZPN-u, o czym informuje między innymi Tomasz Włodarczyk.

Spotkanie odbyło się w Warszawie i trwało kilka godzin. Nawałka zrobił bardzo dobre wrażenie.

Miał wiele pomysłów i był otwarty między innymi na dokooptowanie do sztabu reprezentacji Polski Łukasza Piszczka. Ponadto nadal ma on bardzo dobry kontakt z wieloma reprezentantami Polski w tym między innymi z Robertem Lewandowskim. To także najważniejsi zawodnicy byli zwolennikami tej kandydatury.

Wydaje się zatem, że szanse na to, aby 64-latek nie objął kadry, są znikome i być może nawet jeszcze w piątek ogłoszony zostanie jako nowy selekcjoner.

Wiele osób, które śledziło negocjacje, jest zdania, że były trener między innymi Lecha Poznań pali się do pracy i ma nadzieję na zamazanie plamy po Mistrzostwach Świata w Rosji, gdzie jego podopieczni nie wyszli nawet z grupy.

Mecz barażowy Polaków z Rosjanami zaplanowano na 24 marca.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Aston Villa rusza po pomocnika Juventusu. Transfer w granicach 20 milionów euro Aston Villa rusza po pomocnika Juventusu. Transfer w granicach 20 milionów euro Reprezentacja Polski: Nagły zwrot?! Rosną szanse na angaż Andrija Szewczenki Reprezentacja Polski: Nagły zwrot?! Rosną szanse na angaż Andrija Szewczenki OFICJALNIE: Rui Gomes odszedł z Legii Warszawa OFICJALNIE: Rui Gomes odszedł z Legii Warszawa Puchar Narodów Afryki: Komory na mecz z Kamerunem bez bramkarza i trenera Puchar Narodów Afryki: Komory na mecz z Kamerunem bez bramkarza i trenera Puchar Narodów Afryki pod znakiem przygasłych gwiazd. Faworyci nie zachwycają Puchar Narodów Afryki pod znakiem przygasłych gwiazd. Faworyci nie zachwycają OFICJALNIE: Sardar Azmoun wybrał nowy klub. Wiadomo, gdzie zagra w następnym sezonie OFICJALNIE: Sardar Azmoun wybrał nowy klub. Wiadomo, gdzie zagra w następnym sezonie Royale Union Saint-Gilloise, lider tabeli belgijskiej ekstraklasy, przeprowadził największy transfer w swojej historii [OFICJALNIE] Royale Union Saint-Gilloise, lider tabeli belgijskiej ekstraklasy, przeprowadził największy transfer w swojej historii [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy