Ajax jednak zatrzyma największe gwiazdy? „Zobaczymy, jak ułoży się sytuacja”

Ajax jednak zatrzyma największe gwiazdy? „Zobaczymy, jak ułoży się sytuacja”
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Het Parool

Erik ten Hag przyznał w rozmowie z „Het Parool”, że nie wszyscy zawodnicy, którzy otrzymali zgodę na opuszczenie klubu przed startem nowego sezonu odejdą finalnie z Ajaksu Amsterdam.

Przedstawiciele holenderskiego zespołu zdradzili przed kilkoma tygodniami, że André Onana, Donny van de Beek i Nicolás Tagliafico otrzymali zapewnienie ze strony władz, że w przypadku wpłynięcia do siedziby drużyny atrakcyjnej oferty otrzymają zgodę na zmianę pracodawcy.

Szkoleniowiec Ajaksu uważa jednak, że obecnie panująca sytuacja na rynku może sprawić, że finalnie tylko jeden z wymienionych wyżej zawodników odejdzie z ekipy z Amsterdamu.

- Rynek transferowy ruszy w sierpniu. Obecnie najlepsze ligi są jeszcze rozgrywane i dlatego przepływ pieniędzy jest wstrzymany. Uważam, że wartość piłkarzy będzie nieco obniżona, ale niewiele, ze względu na kryzys. Wiemy, że nasi zawodnicy rozważają transfery do zagranicznych klubów. Zawarliśmy umowy z Onaną, van de Beekiem i Tagliafico, ale zobaczymy, jak ułoży się sytuacja. W przypadku Onany i van de Beeka jest możliwość, że zostaną z nami na kolejny sezon. Inaczej wygląda sytuacja z Tagliafico z powodu jego wieku - powiedział Erik ten Hag.

Szkoleniowiec holenderskiego zespołu nie zamierza jednak na obecną chwilę szukać na rynku następcy Argentyńczyka.

- W trakcie przygotowań wypróbuję Lisandro Martíneza na tej pozycji. Grał z nami już w środku pola, ale jest też wszechstronnym obrońcą - dodał 50-latek.

Ten Hag odniósł się także do spekulacji dotyczących przeprowadzki Sergiño Desta do Bayernu Monachium i postanowił doradzić Amerykaninowi pozostanie w Ajaksie, ponieważ zbyt szybki transfer do takiego klubu w młodym wieku może przynieść mu więcej strat niż korzyści.

- Mogę tylko doradzać mu, aby z nami został. Wiem jednak jak to jest. Jeśli nie uda mi się go przekonać, a odpowiednia oferta zostanie złożona, to nie mogę wykluczyć, że nas opuści. Myślę, że aby wykonać taki krok musisz być na niego dobrze przygotowany. Jeśli wykonasz go w zbyt młodym wieku, to możesz ponieść porażkę. Kultura gry i struktura klubu, w której dorastasz stanowić wsparcie dla takich piłkarzy jak Dest, dlatego uważam, że przed przenosinami do innego kraju i ligi w wieku dwudziestu lat musisz jeszcze wiele zrobić - przyznał opiekun holenderskiej drużyny.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Glik odchodzi z AS Monaco. Finalizacja transferu nawet w ciągu kilku godzin Glik odchodzi z AS Monaco. Finalizacja transferu nawet w ciągu kilku godzin Janusz Gol... wysłany na urlop Janusz Gol... wysłany na urlop Dugarry nazwał Messiego mającym 150 centymetrów wzrostu, półautystycznym chłopcem Dugarry nazwał Messiego mającym 150 centymetrów wzrostu, półautystycznym chłopcem OFICJALNIE: Wisła Kraków pozyskała Tafarę Madembo OFICJALNIE: Wisła Kraków pozyskała Tafarę Madembo Furman o krok od transferu do Hajduka Split Furman o krok od transferu do Hajduka Split Cracovia gotowa zapłacić milion złotych za korupcyjne grzeszki Cracovia gotowa zapłacić milion złotych za korupcyjne grzeszki RB Lipsk w otwartym sporze z Leeds United. Chodzi o przyszłość Augustina RB Lipsk w otwartym sporze z Leeds United. Chodzi o przyszłość Augustina

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy