Alexis Mac Allister o krok od hitowego transferu. „Będzie piłkarzem tego klubu”

2023-05-20 18:22:49; Aktualizacja: 1 rok temu
Alexis Mac Allister o krok od hitowego transferu. „Będzie piłkarzem tego klubu” Fot. James Heaton/News Images/SIPA USA/PressFocus
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek Źródło: Gastón Edul [Twitter] I Fabrizio Romano [Twitter]

Argentyński pomocnik Alexis Mac Allister zostanie zawodnikiem Liverpoolu - uważa Gastón Edul.

Alexis Mac Allister zakończył poprzedni rok z tytułem mistrza świata. Na mundialu w Katarze argentyński pomocnik był podstawowym zawodnikiem swojej reprezentacji, strzelając gola w meczu z Polską i notując asystę w finale z Francją.

Występy na turnieju mistrzowskim oczywiście tylko zwiększyły zainteresowanie 24-latkiem, które pojawiało się już wcześniej. W sumie w tym sezonie Premier League zdobył on w koszulce Brighton & Hove Albion 10 bramek (sporą część z rzutów karnych) i zanotował asystę.

W gronie klubów spoglądających w kierunku piłkarza media wymieniały Chelsea, Liverpool czy Manchester United. Ostatnio na faworyta do jego pozyskania wyrośli „The Reds” i zdaniem Gastóna Edula trafi on właśnie na Anfield. Dziennikarz nie przedstawił szczegółów transferu, lecz napisał na Twitterze, że mistrz świata będzie graczem zespołu prowadzonego przez Jürgena Kloppa.

Wcześniej podobną informację przedstawił Pedro Almeida, sugerując, że oba kluby doszły do porozumienia, a z Liverpoolem dogadał się również sam piłkarz.

Ile może otrzymać Brighton? Przez media przewijała się kwota 70 milionów funtów.

AKTUALIZACJA: Fabrizio Romano tonuje nieco nastroje, ale pisze, że Mac Allister faktycznie prawie uzgodnił warunki kontraktu z Liverpoolem. Do dogadania pozostały szczegóły. Brighton ma ustaloną kwotę, za jaką zamierza go sprzedać.