Ależ kanonada na Stadionie Narodowym! Polska pewnym krokiem awansowała do finału baraży o EURO 2024 [WIDEO] fot. Fotopyk
Piotr Różalski

Reprezentacja Polski pewnie pokonała Estonię (5:1) w półfinale baraży o udział na Mistrzostwach Europy w Niemczech. Po stronie gospodarzy wpisało się pięciu różnych zawodników.

Oczekiwania od kibiców i ekspertów były jasne i klarowne. Nie liczyło się nic innego, jak pewny awans. W końcu na Stadion Narodowy w Warszawie przybyła drużyna notowana o niemal sto pozycji niżej od „biało-czerwonych”.

Scenariusz zaczął się iścić od 22. minuty. Wynik spotkania otworzył Przemysław Frankowski, który wykorzystał opieszałość jednego z defensorów rywala.

Skromne prowadzenie do przerwy było tylko przedsmakiem tego, co wydarzyło się w drugiej części spotkania. Domownicy mieli więcej swobody na kombinacje i stwarzanie sobie znacznie większej liczby szans po czerwonej kartce dla jednego z przeciwników.

Kropka nad „i” została postawiona w zasadzie już w 50. minucie. Nicola Zalewski mięciutko dośrodkował z pola karnego do Piotra Zielińskiego, który pewnie głową wykończył akcję.

Kolejne trafienia wypadały naszym jak z rękawa. W 70. minucie uderzenie z dystansu na gola zamienił Jakub Piotrowski. Chwilę później autorem bramki samobójczej został Karol Mets, a worek z bramkami ostatecznie zawiązał wprowadzony z ławki Sebastian Szymański.

Polska pozwoliła sobie jednak na chwilę rozluźnienia. Honorowe trafienie dla gości zanotował Martin Vetkal. To było jedyne uderzenie przeciwnika przez 90 minut.

Tym samym 26 marca w Cardiff o być albo nie być na EURO 2024 w Niemczech uczestnik 1/8 finału mundialu w Katarze zmierzy w Cardiff z Walią, która równie pewnie pokonała u siebie Finlandię 4:1.