Allan Saint-Maximin żegna się z Premier League. Dokumenty podpisane!
2023-07-28 22:55:29; Aktualizacja: 1 rok temu
Allan Saint-Maximin przechodzi na zasadzie transferu definitywnego z Newcastle United do Al-Ahli Saudi - poinformował David Ornstein z „The Athletic”.
26-letni skrzydłowy opublikował jakiś czas temu wiele mówiącą wiadomość w mediach społecznościowych. Wskazywała ona na to, że miniony sezon był jego ostatnim w barwach „Srok”.
Niedługo później menedżer Eddie Howe potwierdził pojawiające się sugestie, co uruchomiło lawinę wieści o zaliczeniu przez gracza przeprowadzki do Al-Ahli Saudi.
Rozmowy pomiędzy oboma klubami należały do bardzo łatwy i przyjemnych, ponieważ w obu przypadkach większościowych pakiet akcji posiada w nich Saudyjski Fundusz Inwestycyjny.Popularne
Ten fakt budził wątpliwości ze strony rywali Newcastle United, gdyż uważali oni, że uczestnik fazy grupowej Ligi Mistrzów celowo zawyża cenę za Allana Sainta-Maximina, by poprawić swoją sytuację w kontekście Finansowego Fair Play.
Stosowny organ w Premier League przyjrzał się całej sytuacji i najprawdopodobniej nie dopatrzył się naruszenia obowiązujących zasad. Świadczą o tym informacje przekazane przez Davida Ornsteina z „The Athletic” o zaliczeniu wszystkich testów medycznych przez Francuza oraz podpisaniu dokumentów przez każdą z zainteresowanych stron.
„Sroki” zainkasują na jego odejściu ostatecznie około 30 milionów euro.
Z kolei sam 26-letni zawodnik zgodził się występować w Al-Ahli do 30 czerwca 2026 roku, co powinno w najbliższych godzinach zostać potwierdzone odpowiednim komunikatem.
Newcastle United, z uwagi na wywalczenie awansu do Ligi Mistrzów, jest zobowiązane do przestrzegania bardziej rygorystycznych przepisów finansowych. W Premier League może zanotować stratę w wysokości 105 milionów funtów w przeciągu trzech lat. Z kolei UEFA dopuszcza w tym samym okresie tylko... 25,4 miliona funtów (30 milionów euro).
Były gracz Saint-Étienne, AS Monaco, Hannoveru 96, Bastii i OGC Nice kończy swój czteroletni pobyt w „Srokach” na zanotowaniu 13 trafień i 21 asyst w 124 meczach.
W nowym klubie będzie miał okazję dzielić szatnię z niedawnymi rywalami z Premier League - Édouardem Mendym, Roberto Firmino i Riyadem Mahrezem oraz współpracować z trenerem Matthiasem Jaissle.