André Onana zawiesił transfer do Lyonu, bo pojawiły się lepsze oferty

André Onana zawiesił transfer do Lyonu, bo pojawiły się lepsze oferty fot. A.Ivanov_Football / Shutterstock.com
Piotr Zelek
Piotr Zelek
Źródło: De Telegraaf

André Onana wycofał się z transferu do Olympique Lyon, przynajmniej na razie - donosi „De Telegraaf“.

Szansa, że zespół Petera Bosza będzie dalej czekał na bramkarza Ajaksu jest niewielka. To ciężki cios dla holenderskiego szkoleniowca. Wszak Olympique Lyon był o krok od osiągnięcia porozumienia z zawodnikiem i „de Godenzonen“.

W ostatniej chwili po Kameruńczyka zgłosiły się jednak „większe kluby z większych lig“. Golkiper - wbrew temu, co donoszą francuskie media - wciąż jest nastawiony na letni transfer.

Rezygnacja z Lyonu nie musi być więc dla Ajaksu złym rozwiązaniem pod względem finansowym. Nie wiadomo, jakie konkretnie kluby zgłosiły się do przedstawicieli Onany. Wcześniej w tym kontekście wymieniano chociażby Arsenal.

Co istotne - na początku roku Onana został zdyskwalifikowany przez UEFA na 12 miesięcy za naruszenie przepisów antydopingowych. Trybunał Arbitrażowy do spraw Sportu skrócił karę do dziewięciu miesięcy, co oznacza, że będzie mógł on wrócić na boisko 4 listopada. Do tego czasu nie może grać ani w Ajaksie, ani żadnym innym klubie.

W poprzednim sezonie 25-letni André Onana zanotował 26 występów w barwach Ajaksu we wszystkich rozgrywkach (w tym sześć w Lidze Mistrzów). W tym czasie udało mu się zachować czyste konto dziewięć razy.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Wielki skandal na Słowacji. Mecz Spartak Trnawa - Slovan Bratysława przerwany przez bójkę kibiców [WIDEO] Wielki skandal na Słowacji. Mecz Spartak Trnawa - Slovan Bratysława przerwany przez bójkę kibiców [WIDEO] Sergio Reguilón o przerwaniu meczu Newcastle United - Tottenham. „Piłka nożna nie jest najważniejsza” Sergio Reguilón o przerwaniu meczu Newcastle United - Tottenham. „Piłka nożna nie jest najważniejsza” Czesław Michniewicz po porażce Legii Warszawa z Lechem Poznań. „Jest element, którego nie da się wytrenować” Czesław Michniewicz po porażce Legii Warszawa z Lechem Poznań. „Jest element, którego nie da się wytrenować” Lech Poznań: Maciej Skorża sprowokował Czesława Michniewicza. „Zastosowałem pewną grę przed meczem” Lech Poznań: Maciej Skorża sprowokował Czesława Michniewicza. „Zastosowałem pewną grę przed meczem” Eredivisie: Chwile grozy podczas fety kibiców Vitesse [WIDEO] Eredivisie: Chwile grozy podczas fety kibiców Vitesse [WIDEO] Legia Warszawa: Kacper Tobiasz po meczu z Lechem Poznań Legia Warszawa: Kacper Tobiasz po meczu z Lechem Poznań Przerwany mecz Newcastle United z Tottenhamem. Znakomite zachowanie Sergio Reguilóna, Erica Diera i służb medycznych Przerwany mecz Newcastle United z Tottenhamem. Znakomite zachowanie Sergio Reguilóna, Erica Diera i służb medycznych

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy