Andrea Conti żegna się z Milanem. Zaplanowane testy medyczne

Andrea Conti żegna się z Milanem. Zaplanowane testy medyczne fot. sbonsi / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Gianluca Di Marzio | Nicolò Schira

AC Milan ustalił wszelkie szczegóły przenosin Andrei Contiego do Parmy - informują zgodnie Gianluca Di Marzio i Nicolò Schira.

26-latek trzy i pół roku temu przybył na San Siro za 25 milionów euro z Atalanty. Już jednak na samym początku swojej przygody z nowym klubem doznał poważnego urazu kolana, a przez długą rekonwalescencję tak naprawdę o miejsce w składzie mógł on powalczyć dopiero w sezonie 2019/2020. Wówczas zostawił w tyle Davide Calabrię.

Zważywszy na to wszystko, wydawało się, że latem to właśnie 24-latek zmieni pracodawcę. Ostatecznie pozostał, a Andrea Conti spadł na trzecie miejsce w hierarchii prawych defensorów u Stefano Piolego. To nie mogło skończyć się niczym innym, jak jego odejściem. O Włocha zabiegała między innymi Fiorentina, ale batalię wygrał kto inny.

Jak podają Gianluca Di Marzio oraz Nicolò Schira, jednokrotny reprezentant „Azzurrich” w środę przejdzie testy medyczne i jeśli nie wykażą one niczego niepokojącego, zostanie wypożyczony na najbliższe sześć miesięcy do Parmy.

Według pierwszego ze wspomnianych dziennikarzy Conti pożegnał się z już klubowymi kolegami, zabrał swoje rzeczy, a jutro podpisze umowę z nowym pracodawcą.

„Gialloblu” zapewnili sobie możliwość transferu definitywnego bocznego obrońcy. Jest to opcja wykupu o wartości siedmiu milionów euro, która w przypadku utrzymania przerodzi się w obowiązek kupna.

W ten sposób „Rossoneri” równoważną wydatki po angażach Soualiho Meïté oraz Mario Mandžukicia.

Conti łącznie w trykocie Milanu zagrał 51 razy i posłał pięć ostatnich podań.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] FC Barcelona: Bartomeu wychodzi na wolność. Były prezydent klubu usłyszał zarzuty FC Barcelona: Bartomeu wychodzi na wolność. Były prezydent klubu usłyszał zarzuty Legia Warszawa protestuje w sprawie sędziego Frankowskiego. List do Polskiego Związku Piłki Nożnej [OFICJALNIE] Legia Warszawa protestuje w sprawie sędziego Frankowskiego. List do Polskiego Związku Piłki Nożnej [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Największy tej zimy transfer w Chinese Super League OFICJALNIE: Największy tej zimy transfer w Chinese Super League Zaskakująca reakcja chińskiej federacji na bankructwo mistrza Chinese Super League Zaskakująca reakcja chińskiej federacji na bankructwo mistrza Chinese Super League Muçi, nowy piłkarz Legii Warszawa, o planach na przyszłość: Chcę tam grać Muçi, nowy piłkarz Legii Warszawa, o planach na przyszłość: Chcę tam grać Borussia Dortmund zdecydowała o przyszłości Jadona Sancho Borussia Dortmund zdecydowała o przyszłości Jadona Sancho FC Basel zawiesił kapitana drużyny po publicznej krytyce trenera FC Basel zawiesił kapitana drużyny po publicznej krytyce trenera

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy