Andrea Conti żegna się z Milanem. Zaplanowane testy medyczne

Andrea Conti żegna się z Milanem. Zaplanowane testy medyczne fot. sbonsi / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Gianluca Di Marzio | Nicolò Schira

AC Milan ustalił wszelkie szczegóły przenosin Andrei Contiego do Parmy - informują zgodnie Gianluca Di Marzio i Nicolò Schira.

26-latek trzy i pół roku temu przybył na San Siro za 25 milionów euro z Atalanty. Już jednak na samym początku swojej przygody z nowym klubem doznał poważnego urazu kolana, a przez długą rekonwalescencję tak naprawdę o miejsce w składzie mógł on powalczyć dopiero w sezonie 2019/2020. Wówczas zostawił w tyle Davide Calabrię.

Zważywszy na to wszystko, wydawało się, że latem to właśnie 24-latek zmieni pracodawcę. Ostatecznie pozostał, a Andrea Conti spadł na trzecie miejsce w hierarchii prawych defensorów u Stefano Piolego. To nie mogło skończyć się niczym innym, jak jego odejściem. O Włocha zabiegała między innymi Fiorentina, ale batalię wygrał kto inny.

Jak podają Gianluca Di Marzio oraz Nicolò Schira, jednokrotny reprezentant „Azzurrich” w środę przejdzie testy medyczne i jeśli nie wykażą one niczego niepokojącego, zostanie wypożyczony na najbliższe sześć miesięcy do Parmy.

Według pierwszego ze wspomnianych dziennikarzy Conti pożegnał się z już klubowymi kolegami, zabrał swoje rzeczy, a jutro podpisze umowę z nowym pracodawcą.

„Gialloblu” zapewnili sobie możliwość transferu definitywnego bocznego obrońcy. Jest to opcja wykupu o wartości siedmiu milionów euro, która w przypadku utrzymania przerodzi się w obowiązek kupna.

W ten sposób „Rossoneri” równoważną wydatki po angażach Soualiho Meïté oraz Mario Mandžukicia.

Conti łącznie w trykocie Milanu zagrał 51 razy i posłał pięć ostatnich podań.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Santiago Hezze stara się o polskie obywatelstwo Santiago Hezze stara się o polskie obywatelstwo „To jest piłkarski i taktyczny debilizm”, „Są Tottenhamem Ekstraklasy” [WIDEO] „To jest piłkarski i taktyczny debilizm”, „Są Tottenhamem Ekstraklasy” [WIDEO] Wojciech Szczęsny z nieba do piekła i znowu do nieba [WIDEO] Wojciech Szczęsny z nieba do piekła i znowu do nieba [WIDEO] Dlatego Sebastian Staszewski przez 10 lat nie rozmawiał z Robertem Lewandowskim Dlatego Sebastian Staszewski przez 10 lat nie rozmawiał z Robertem Lewandowskim Adam Nawałka skłonny objąć nowy zespół, ale... na pół roku?! Adam Nawałka skłonny objąć nowy zespół, ale... na pół roku?! Ze Śląska Wrocław na Wyspy Brytyjskie. Transfer definitywny Ze Śląska Wrocław na Wyspy Brytyjskie. Transfer definitywny To on ma zostać nowym team managerem reprezentacji Polski. Piłkarze go dobrze znają To on ma zostać nowym team managerem reprezentacji Polski. Piłkarze go dobrze znają

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy