Antonio Conte o planie na najbliższą przyszłość. „Chcę jak najlepiej wykorzystać tę niechcianą sytuację”

Antonio Conte o planie na najbliższą przyszłość. „Chcę jak najlepiej wykorzystać tę niechcianą sytuację” fot. sbonsi / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Radio Anch’io Sport

Antonio Conte przyznał w rozmowie z Radio Anch’io Sport, że nie zamierza w najbliższych miesiącach powrócić do pracy w charakterze szkoleniowca i wykorzysta otrzymany czas do pogłębienia swojego warsztatu oraz spędzenia go z rodziną.

Włoch postanowił przedwcześnie rozstać się z ławką trenerską Interu Mediolan ze względu na zbyt duże różnice odnoszące się do wizji budowy składu na nadchodzące rozgrywki.

Blisko 52-letni szkoleniowiec oczekiwał zatrzymania kluczowych graczy oraz uzupełnienia kadry kilkoma wartościowymi zawodnikami. Z kolei władze „Nerazzurrich” z uwagi na problemy finansowe muszą sprzedać przynajmniej jednego z ważniejszych piłkarzy i nie będą kontraktować graczy obciążających budżet.

Antonio Conte ubolewa naturalnie nad faktem, że w taki sposób zakończyła się jego dwuletnia przygoda z Interem Mediolan okraszona wywalczeniem długo wyczekiwanego mistrzostwa Włoch i zapewnia, że pomimo pojawiających się różnych plotek nie zamierza na razie wraca do pracy w charakterze trenera.

- To będzie rok, w którym będę starał się studiować i nadal badać pewne sytuacje. Chcę jak najlepiej wykorzystać tę niechcianą sytuację. Ale dobrze, wykorzystam ten okres, aby być z rodziną i oglądać piłkę nożną, która zawsze ewoluuje i trwa - powiedział Włoch w rozmowie z Radio Anch’io Sport.

Były opiekun między innymi Juventusu czy Chelsea zabrał także głos na temat przykrej sytuacji z meczu Danii z Finlandią (0:1) na EURO 2020, w którym to Christian Eriksen doznał nagłego zatrzymania akcji serca.

- To były okropne chwile. Przez półtora roku mieliśmy bliski kontakt, gdy zobaczyłem go leżącego na ziemi z otwartymi oczami, poczułem się bardzo źle. Głęboko mnie to uderzyło. Teraz jestem szczęśliwy. Christian wrócił do życia i to jest najważniejsze. Trzeba pogratulować jego kolegom i podziękować tym, którzy interweniowali. Takie sytuacje się zdarzają, musimy być na to przygotowani. Teraz najważniejsze, aby Christian cieszył się życiem. Później przyjdzie czas na piłkę nożną - przyznał Conte.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Dwie zaskakujące oferty za Nicolò Zaniolo. „Poniedziałek może być decydujący” Dwie zaskakujące oferty za Nicolò Zaniolo. „Poniedziałek może być decydujący” Transfery - Relacja na żywo [05/02/2023] Transfery - Relacja na żywo [05/02/2023] Jakub Kałuziński z szansą na pozostanie w Ekstraklasie. Lechia Gdańsk otrzymała ofertę Jakub Kałuziński z szansą na pozostanie w Ekstraklasie. Lechia Gdańsk otrzymała ofertę Bayern Monachium z ciekawym transferem wewnątrz Bundesligi? Może sięgnąć po rozchwytywanego pomocnika Bayern Monachium z ciekawym transferem wewnątrz Bundesligi? Może sięgnąć po rozchwytywanego pomocnika FC Barcelona: Siedmiu chętnych na Ansu Fatiego. Jednemu zależy najbardziej FC Barcelona: Siedmiu chętnych na Ansu Fatiego. Jednemu zależy najbardziej Jürgen Klopp po 0:3 Liverpoolu z Wolverhampton Wanderers: Nie potrafię tego wytłumaczyć Jürgen Klopp po 0:3 Liverpoolu z Wolverhampton Wanderers: Nie potrafię tego wytłumaczyć Ekstraklasa: Mecz Górnik Zabrze - Lechia Gdańsk przerwany Ekstraklasa: Mecz Górnik Zabrze - Lechia Gdańsk przerwany

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy