Antonio Conte o planie na najbliższą przyszłość. „Chcę jak najlepiej wykorzystać tę niechcianą sytuację”

Antonio Conte o planie na najbliższą przyszłość. „Chcę jak najlepiej wykorzystać tę niechcianą sytuację” fot. sbonsi / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Radio Anch’io Sport

Antonio Conte przyznał w rozmowie z Radio Anch’io Sport, że nie zamierza w najbliższych miesiącach powrócić do pracy w charakterze szkoleniowca i wykorzysta otrzymany czas do pogłębienia swojego warsztatu oraz spędzenia go z rodziną.

Włoch postanowił przedwcześnie rozstać się z ławką trenerską Interu Mediolan ze względu na zbyt duże różnice odnoszące się do wizji budowy składu na nadchodzące rozgrywki.

Blisko 52-letni szkoleniowiec oczekiwał zatrzymania kluczowych graczy oraz uzupełnienia kadry kilkoma wartościowymi zawodnikami. Z kolei władze „Nerazzurrich” z uwagi na problemy finansowe muszą sprzedać przynajmniej jednego z ważniejszych piłkarzy i nie będą kontraktować graczy obciążających budżet.

Antonio Conte ubolewa naturalnie nad faktem, że w taki sposób zakończyła się jego dwuletnia przygoda z Interem Mediolan okraszona wywalczeniem długo wyczekiwanego mistrzostwa Włoch i zapewnia, że pomimo pojawiających się różnych plotek nie zamierza na razie wraca do pracy w charakterze trenera.

- To będzie rok, w którym będę starał się studiować i nadal badać pewne sytuacje. Chcę jak najlepiej wykorzystać tę niechcianą sytuację. Ale dobrze, wykorzystam ten okres, aby być z rodziną i oglądać piłkę nożną, która zawsze ewoluuje i trwa - powiedział Włoch w rozmowie z Radio Anch’io Sport.

Były opiekun między innymi Juventusu czy Chelsea zabrał także głos na temat przykrej sytuacji z meczu Danii z Finlandią (0:1) na EURO 2020, w którym to Christian Eriksen doznał nagłego zatrzymania akcji serca.

- To były okropne chwile. Przez półtora roku mieliśmy bliski kontakt, gdy zobaczyłem go leżącego na ziemi z otwartymi oczami, poczułem się bardzo źle. Głęboko mnie to uderzyło. Teraz jestem szczęśliwy. Christian wrócił do życia i to jest najważniejsze. Trzeba pogratulować jego kolegom i podziękować tym, którzy interweniowali. Takie sytuacje się zdarzają, musimy być na to przygotowani. Teraz najważniejsze, aby Christian cieszył się życiem. Później przyjdzie czas na piłkę nożną - przyznał Conte.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] UEFA sprzeciwia się mundialowi co dwa lata. Stanowczy komunikat [OFICJALNIE] UEFA sprzeciwia się mundialowi co dwa lata. Stanowczy komunikat [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Miroslav Stoch wreszcie znalazł nowy klub po odejściu z Zagłębia Lubin OFICJALNIE: Miroslav Stoch wreszcie znalazł nowy klub po odejściu z Zagłębia Lubin OFICJALNIE: James Rodríguez w Katarze OFICJALNIE: James Rodríguez w Katarze Ronald Koeman udzielił szczerego wywiadu. „Z Messim na boisku w życiu by tak nie zrobił. Wiedział, że Messi byłby wściekły” Ronald Koeman udzielił szczerego wywiadu. „Z Messim na boisku w życiu by tak nie zrobił. Wiedział, że Messi byłby wściekły” Cristiano Ronaldo zobowiązany do transferu przez swoją matkę. „Chcę cię tam zobaczyć przed moją śmiercią!” Cristiano Ronaldo zobowiązany do transferu przez swoją matkę. „Chcę cię tam zobaczyć przed moją śmiercią!” FC Barcelona: Ronald Koeman wydał oświadczenie przed dziennikarzami i... uciekł z sali konferencyjnej FC Barcelona: Ronald Koeman wydał oświadczenie przed dziennikarzami i... uciekł z sali konferencyjnej James Rodríguez związał się z nowym klubem. Transfer już oficjalnie zapowiedziany James Rodríguez związał się z nowym klubem. Transfer już oficjalnie zapowiedziany

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy