Antonio Conte ponownie selekcjonerem? Pojawił się pierwszy kontakt

Antonio Conte ponownie selekcjonerem? Pojawił się pierwszy kontakt fot. cristiano barni / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Maurizio Pistocchi (Twitter)

Królewski Holenderski Związek Piłki Nożnej skontaktował się z Antonio Conte w celu wybadania jego zainteresowania możliwością przejęcia ich kadry narodowej - poinformował Maurizio Pistocchi.

Utytułowany szkoleniowiec zdecydował się przedwcześnie zakończyć współpracę z Interem Mediolan z uwagi na konieczność wprowadzenia cięć w zespole, co uniemożliwiało świeżo upieczonemu mistrzowi Włoch dokonanie spodziewanych korekt w składzie przez blisko 52-letniego trenera.

„Nerazzurri” znaleźli się w zaistniałej sytuacji w trudnym położeniu, ale zdołali z niej wyjść obronną ręką za sprawą zatrudnienia Simone Inzaghiego, preferującego granie identycznym systemem co Antonio Conte. Dzięki temu ekipa ze Giuseppe Meazzy nie musi przechodzić rewolucji.

Z kolei ich były opiekun nie miał na razie tyle szczęścia, ponieważ do tej pory nie udało mu się znaleźć nowego pracodawcy. W mediach mogliśmy przeczytać, że był on bardzo mocno łączony z Realem Madryt oraz Tottenhamem. Oba wymienione kluby zdecydowały się jednak postawić na inne rozwiązania.

Były trener Juventusu czy Chelsea nie obawia się jednak widma dłuższego bezrobocia i jest gotów poczekać nawet do zakończenia nadchodzącego sezonu na otrzymanie satysfakcjonującego go propozycji.

Nie można także wykluczyć, że włoski szkoleniowiec powróci do pracy zdecydowanie szybciej. Na możliwość realizacji takiego scenariusza wskazał Maurizio Pistocchi, który uważa, że wysłannicy Królewskiego Holenderskiego Związki Piłki Nożnej nawiązali kontakt z Conte w celu wybadania jego zainteresowania objęciem sterów nad kadrą „Oranje” po zwolnieniu Franka de Boera.

Ten nie wyraził na razie chęci do ponownego objęcia funkcji selekcjonera, po wcześniejszym prowadzeniu reprezentacji Włoch w latach 2014-2016, i przynajmniej na obecną chwilę zdecydowanie bardziej skłania się do wyczekiwania momentu otrzymania oferty ze strony jednego z czołowych europejskich klubów.

Nie tak dawno za głównego faworyta do przejęcia holenderskiego zespołu uchodził Louis van Gaal. Rozmowy z emerytowanym szkoleniowcem nie należą jednak do łatwych z powodu jego wygórowanych wymagań.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Tokio 2020: Składy na mecz półfinałowy Meksyk - Brazylia [OFICJALNIE] Tokio 2020: Składy na mecz półfinałowy Meksyk - Brazylia [OFICJALNIE] AS Roma pozyskała nowego napastnika. Rekord transferowy Uzbekistanu [OFICJALNIE] AS Roma pozyskała nowego napastnika. Rekord transferowy Uzbekistanu [OFICJALNIE] Juventus dopiął swego. Długo wyczekiwany napastnik pozyskany [OFICJALNIE] Juventus dopiął swego. Długo wyczekiwany napastnik pozyskany [OFICJALNIE] Chelsea nie odpuszcza tematu Lukaku. Złożyła już DWIE oferty Chelsea nie odpuszcza tematu Lukaku. Złożyła już DWIE oferty Juventus pozbywa się Meriha Demirala. Odejście Turka kluczem do DWÓCH innych operacji Juventus pozbywa się Meriha Demirala. Odejście Turka kluczem do DWÓCH innych operacji Southampton: Tino Livramento nowym „Świętym” [OFICJALNIE] Southampton: Tino Livramento nowym „Świętym” [OFICJALNIE] Moritz Leitner z nikłymi szansami na grę w Ekstraklasie. Nie przeszedł testów medycznych Moritz Leitner z nikłymi szansami na grę w Ekstraklasie. Nie przeszedł testów medycznych

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy