Arkadiusz Milik z golem na zakończenie sezonu w... 13. minucie doliczonego czasu gry fot. Olympique Marsylia

Arkadiusz Milik uratował remis dla Olympique'u Marsylia w meczu z Metz (1:1) w doliczonym czasie gry za sprawą skutecznie egzekwowanego rzutu karnego.

Reprezentant Polski dołączył do ekipy ze Stade Vélodrome w trakcie zimowego okienka transferowego na zasadzie wypożyczenia z opcją przymusowego wykupu z Napoli po półrocznej przerwie od gry spowodowanej odsunięciem od pierwszego zespołu „Partenopei”.

Z tego względu 27-letni zawodnik był spragniony rywalizacji. Jednocześnie potrzebował nieco czasu, aby odzyskać przynajmniej na tyle dobrą dyspozycję, aby nie zmagać się z różnego rodzaju drobnymi urazami wynikającymi z braku odpowiednich obciążeń.

Arkadiusz Milik szybko uporał się z tymi niedociągnięciami i stał się jednym z wyróżniających graczy w szeregach Olympique'u Marsylia, co potwierdził w ostatnim meczu sezonu przeciwko Metz, w którym uratował remis dla swojego zespołu za sprawą gola strzelonego z rzutu karnego w... 13. minucie doliczonego czasu gry.

Dla środkowego napastnika było to zarazem dziewiąte trafienie w Ligue 1 w piętnastym występie, co pokazuje tylko, że reprezentant Polski powinien znajdować się w bardzo dobrej formie na nadchodzącym EURO 2020.

W sumie 27-latek zakończył rozgrywki z dorobkiem dziesięciu bramek oraz asysty w 16 rozegranych meczach i w przypadku pozostania w OM na nowy sezon będzie z nim występował w fazie grupowej Ligi Europy.

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Legia Warszawa ma go wykupić Legia Warszawa ma go wykupić „Sali wszedł i mówi, że tak słyszał u mechanika”. To pytanie rozbroiło Mariusza Rumaka „Sali wszedł i mówi, że tak słyszał u mechanika”. To pytanie rozbroiło Mariusza Rumaka Zagłębie Lubin pytało o piłkarza Pogoni Szczecin. Działacz potwierdził Zagłębie Lubin pytało o piłkarza Pogoni Szczecin. Działacz potwierdził Transfery - Relacja na żywo [26/04/2024] Transfery - Relacja na żywo [26/04/2024] Radamel Falcao na wylocie z klubu LaLigi. Daleka przeprowadzka stanie się faktem?! Radamel Falcao na wylocie z klubu LaLigi. Daleka przeprowadzka stanie się faktem?! Jan Urban zapytany o to, kto zostanie mistrzem Polski. „Jeśli nie wykorzystają szansy, będą tego żałować przez dziesięciolecia” Jan Urban zapytany o to, kto zostanie mistrzem Polski. „Jeśli nie wykorzystają szansy, będą tego żałować przez dziesięciolecia” 17-latek z szansą od Gonçalo Feio. Idzie nowa Legia Warszawa?! 17-latek z szansą od Gonçalo Feio. Idzie nowa Legia Warszawa?!