Arsenal musi uważać. Giganci polują na Bukayo Sakę

Arsenal musi uważać. Giganci polują na Bukayo Sakę
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Daily Mail

Jak pisze „Daily Mail”, działacze Arsenalu próbują podpisać nowy kontrakt z Bukayo Saką, mając na uwadze zainteresowanie jego osobą ze strony innych klubów.

Umowa 18-latka jest ważna do 30 czerwca 2021 roku, a na jej mocy Saka otrzymuje obecnie około trzy tysiące funtów tygodniowo. Teraz Arsenal proponuje mu o wiele lepsze warunki. Władze „Kanonierów” doskonale zdają sobie sprawę z tego, że w kierunku grającego na lewej stronie boiska zawodnika spoglądają inne kluby.

Wśród nich są Liverpool, Bayern oraz Manchester United. Na ten moment działacze Arsenalu wierzą w dojście do porozumienia z Saką, ale wymienione wyżej zespoły mogą naciskać w jego sprawie. Jeśli barwy zechce zmienić sam zawodnik, transfer stanie się bardzo prawdopodobny.

Saka jest wychowankiem Arsenalu. W jego pierwszym zespole zadebiutował w trakcie sezonu 2018/2019, ale regularniej na murawie zaczął pojawiać się w trwających rozgrywkach.

18-latek zanotował 15 występów w Premier League, a do tego rozegrał m.in. cztery mecze w Lidze Europy. Strzelił w nich dwa gole i zaliczył trzy asysty.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Kapustka nie trafi do Legii Kapustka nie trafi do Legii Liverpool najbliżej pozyskania Wernera, ale Niemiec otrzymał też dwie inne propozycje Liverpool najbliżej pozyskania Wernera, ale Niemiec otrzymał też dwie inne propozycje OFICJALNIE: Premier League uruchamia Galerię Sław. Pierwsi piłkarze znajdą się w niej już w marcu OFICJALNIE: Premier League uruchamia Galerię Sław. Pierwsi piłkarze znajdą się w niej już w marcu Manchester City idzie na wojnę z UEFA. OFICJALNIE: Klub złożył odwołanie do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu Manchester City idzie na wojnę z UEFA. OFICJALNIE: Klub złożył odwołanie do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu Liga Mistrzów: TVP dokonała wyboru rewanżowych meczów, które pokaże na swojej antenie Liga Mistrzów: TVP dokonała wyboru rewanżowych meczów, które pokaże na swojej antenie Nie tylko Slisz. Legia zasadza się na hit transferowy Nie tylko Slisz. Legia zasadza się na hit transferowy Legia Warszawa OFICJALNIE potwierdziła testy medyczne Slisza Legia Warszawa OFICJALNIE potwierdziła testy medyczne Slisza

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy