Arsène Wenger z nowym pomysłem. Sędziowie mieliby brać udział w pomeczowych konferencjach prasowych!

Arsène Wenger z nowym pomysłem. Sędziowie mieliby brać udział w pomeczowych konferencjach prasowych! fot. Belish / Shutterstock.com
Kamil Freliga
Kamil Freliga
Źródło: L’Équipe

Arsène Wenger nie próżnuje i wychodzi z kolejną propozycją. Na łamach „L’Équipe” zapowiedział, że chciałby, aby sędziowie brali udział w konferencjach pomeczowych i tłumaczyli tam swoje decyzje.

Taka zmiana ma pozwolić uniknąć kontrowersji i ukrócić dyskusje wokół pracy arbitrów, zanim te zdążą się jeszcze przedostać do debaty publicznej. 71-latek oficjalnie zaprezentuje swój najnowszy pomysł i podda go pod dyskusję na zaczynającej się w środę konferencji Les Journées de L’Arbitrage.

Były menedżer Arsenalu wyjaśnił, że jest zwolennikiem tego, by sędziowie mieli możliwość wytłumaczenia swoich decyzji podejmowanych podczas spotkań. Ma to pomóc samym rozjemcom spotkań, którzy obecnie są często pozbawieni głosu i nie mogą sami bronić swoich racji. Natychmiastowe wyjaśnienie kontrowersyjnych sytuacji mogłoby oczyścić atmosferę wokół arbitrów.

Arsène Wenger powiedział też na łamach dziennika, że być może już na przyszłorocznych Mistrzostwach Świata zadebiutują nowe urządzenia, które będą oceniały to, czy piłkarz był na pozycji spalonej. 

– Są duże szanse, że w Katarze decyzje o ofsajdzie będą podejmowane automatycznie. Dzięki temu gra będzie rzadziej zatrzymywana – mówił Francuz, nie mogący jednak zdradzać jeszcze szczegółów tej innowacji. Przyznał jednak, że zbyt długi czas oczekiwania na ostateczną decyzję to największy problem VAR-u.

Najszerzej dyskutowaną zmianą proponowaną przez działacza jest jednak reorganizacja kalendarza i rozgrywanie mundialu co dwa, a nie cztery lata. 

– Wszyscy, których pytałem są zgodni co do tego, że reformy są konieczne. 80-90 procent jest za tym, żeby skrócić eliminacje i zrobić tym samym więcej miejsca dla turniejów. Mistrzostwa Świata w cyklu czteroletnim to coś, do czego podchodzimy emocjonalnie, ale tak naprawdę nie jest coś naturalnego. Nie chodzi o żadną moją prywatną wojnę, jestem otwarty na krytykę i wszelkie propozycję – przekonywał emerytowany trener.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Premier League: Mecz Watford - Chelsea przerwany [OFICJALNIE] Premier League: Mecz Watford - Chelsea przerwany [OFICJALNIE] Manchester United: Ralf Ragnick spróbuje nakłonić Erlinga Brauta Haalanda na transfer. W nagrodę otrzyma dużą premię! Manchester United: Ralf Ragnick spróbuje nakłonić Erlinga Brauta Haalanda na transfer. W nagrodę otrzyma dużą premię! Raków Częstochowa przygotowany na odejście Marka Papszuna!? Ma kandydata na jego następcę Raków Częstochowa przygotowany na odejście Marka Papszuna!? Ma kandydata na jego następcę Raków Częstochowa: Vladan Kovačević może zaliczyć hitowy transfer do Serie A Raków Częstochowa: Vladan Kovačević może zaliczyć hitowy transfer do Serie A Borussia Dortmund anulowała 67 000 biletów na hitowy mecz z Bayernem Monachium [OFICJALNIE] Borussia Dortmund anulowała 67 000 biletów na hitowy mecz z Bayernem Monachium [OFICJALNIE] Mistrzostwa Świata: Poznaliśmy grupy kwalifikacji w strefie Oceanii. Mecze rozegrane zostaną... w Katarze [OFICJALNIE] Mistrzostwa Świata: Poznaliśmy grupy kwalifikacji w strefie Oceanii. Mecze rozegrane zostaną... w Katarze [OFICJALNIE] Argentyński dziennikarz tłumaczy się z krytycznych słów o Lionelu Messim. Przywołano je podczas gali Złotej Piłki 2021 Argentyński dziennikarz tłumaczy się z krytycznych słów o Lionelu Messim. Przywołano je podczas gali Złotej Piłki 2021

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy