Aston Villa następcę Jacka Grealisha może sprowadzić z Bundesligi

Aston Villa następcę Jacka Grealisha może sprowadzić z Bundesligi fot. MDI / Shutterstock.com
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Daily Mail

Aston Villa jest zainteresowana usługami Leona Baileya - informuje „Daily Mail”.

Umowa Jacka Grealisha z Aston Villą jest wprawdzie ważna do 30 czerwca 2025 roku, ale wątpliwe wydaje się, by Anglik zdołał ją wypełnić. Być może jeszcze tego lata wzmocni on Manchester City.

Nieoficjalnie mówi się, że jeśli ekipa z Etihad Stadium zdecyduje się go pozyskać, to musi mieć przygotowane blisko 100 milionów funtów. Tyle właśnie oczekuje za niego ekipa z Birmingham.

Jeżeli ta kwota rzeczywiście wpłynie na klubowe konto, to władze wcale nie zamierzają jej chomikować. Bardzo możliwe, że zostanie zainwestowana w pozyskanie następcy 25-latka - informuje „Daily Mail”.

Zdaniem gazety Anglicy spoglądają w kierunku Bundesligi, gdzie występuje Leon Bailey.

Jamajczyk, który według ekspertów dysponuje ogromnym potencjałem, był już w przeszłości łączony z przeprowadzką do Premier League. Pytały o niego takie podmioty jak Manchester United oraz Chelsea. Ostatnio natomiast o chęci sprowadzenia go przebąkiwał też Everton.

Na razie jednak ekipa z Goodison Park jest zbyt mało konkretna, dlatego też bardzo możliwe, że z sytuacji skorzysta ktoś inny. W tym miejscu pojawia się Aston Villa.

Menedżer Dena Smith przygotowuje w tej sprawie ofertę. Wstępnie mowa o kwocie oscylującej między 25 a 30 milionów funtów. To dosyć rozsądne pieniądze mając na uwadze, że kontrakt Baileya z Bayerem Leverkusen wygasa 30 czerwca 2023 roku.

Urodzony w Kingston zawodnik rozegrał dla niemieckiego klubu łącznie 156 spotkań. W tym czasie strzelił 39 bramek i zanotował 26 asyst.

Do tej pory Aston Villa pozyskała Emiliano Buendíę oraz Ashleya Younga.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Tokio 2020: Składy na mecz półfinałowy Meksyk - Brazylia [OFICJALNIE] Tokio 2020: Składy na mecz półfinałowy Meksyk - Brazylia [OFICJALNIE] AS Roma pozyskała nowego napastnika. Rekord transferowy Uzbekistanu [OFICJALNIE] AS Roma pozyskała nowego napastnika. Rekord transferowy Uzbekistanu [OFICJALNIE] Juventus dopiął swego. Długo wyczekiwany napastnik pozyskany [OFICJALNIE] Juventus dopiął swego. Długo wyczekiwany napastnik pozyskany [OFICJALNIE] Chelsea nie odpuszcza tematu Lukaku. Złożyła już DWIE oferty Chelsea nie odpuszcza tematu Lukaku. Złożyła już DWIE oferty Juventus pozbywa się Meriha Demirala. Odejście Turka kluczem do DWÓCH innych operacji Juventus pozbywa się Meriha Demirala. Odejście Turka kluczem do DWÓCH innych operacji Southampton: Tino Livramento nowym „Świętym” [OFICJALNIE] Southampton: Tino Livramento nowym „Świętym” [OFICJALNIE] Moritz Leitner z nikłymi szansami na grę w Ekstraklasie. Nie przeszedł testów medycznych Moritz Leitner z nikłymi szansami na grę w Ekstraklasie. Nie przeszedł testów medycznych

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy