Atalanta finalizuje transfer następcy Papu Gómeza

Atalanta finalizuje transfer następcy Papu Gómeza
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Fabrizio Romano | Calcioatalanta.it

Atalanta jest na ostatniej prostej do zamknięcia operacji transferowej z udziałem Wiktora Kowałenki - informuje Fabrizio Romano.

Wraz z odejściem Papu Gómeza, w ekipie z Bergamo stworzyła się luka, którą teraz zamierza wypełnić Gian Piero Gasperini. Następcą byłego już kapitana drużyna ma być obecny zawodnik Szachtara Donieck.

Romano pisze o blisko 25-letnim Wiktorze Kowałence, którego umowa z „Górnikami” wygasa 30 czerwca. Zważywszy na ten fakt, Atalanta zwietrzyła szansę na ubicie doskonałego interesu.

Włoski dziennikarze przekonuje, że warunki współpracy z ofensywnym pomocnikiem zostały już ustalone. Teraz prowadzone są negocjacje z jego pracodawcą, które wkroczyły właśnie w decydujący etap. Do transferu ma dojść jeszcze podczas trwającego okna transferowego, a serwis internetowy Calcioatalanta.it precyzuje, że chodzi o transakcję gotówką wartą milion euro.

Piłkarz mierzący 182 centymetry wzrostu to 30-krotny reprezentant Ukrainy, uczestnik EURO 2016, który wyróżnia się sporym ciągiem na bramkę. To pozwoliło mu jak dotąd zdobyć w barwach mistrza Ukrainy 32 bramki, a wynik ten został poszerzony o 12 ostatnich podań.

Jeśli operacja stanie się faktem, a wszystko na to wskazuje, Kowałenko na miejscu spotka swojego rodaka Rusłana Malinowskiego, który we Włoszech radzi sobie wprost wybornie.

Wcześniej wydawało się, że gracz przybędzie do Bergamo dopiero latem, ale niespodziewane odejście Gómeza zmieniło początkowe plany.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] EURO 2020: Selekcjoner reprezentacji Danii z emocjonalną wypowiedzią po meczu z Finlandią EURO 2020: Selekcjoner reprezentacji Danii z emocjonalną wypowiedzią po meczu z Finlandią EURO 2020. Kardiolog Eriksena przekonany: Myślę, że wkrótce stanie na nogi EURO 2020. Kardiolog Eriksena przekonany: Myślę, że wkrótce stanie na nogi EURO 2020: Piękne zachowanie kibiców z Danii i Finlandii [WIDEO] EURO 2020: Piękne zachowanie kibiców z Danii i Finlandii [WIDEO] EURO 2020: Mecz Dania - Finlandia będzie kontynuowany [OFICJALNIE] EURO 2020: Mecz Dania - Finlandia będzie kontynuowany [OFICJALNIE] Christian Eriksen odzyskał przytomność Christian Eriksen odzyskał przytomność Fabio Paratici dołączył do Tottenhamu [OFICJALNIE] Fabio Paratici dołączył do Tottenhamu [OFICJALNIE] Buffon: Decyzja w przyszłym tygodniu. Jest zdecydowany faworyt Buffon: Decyzja w przyszłym tygodniu. Jest zdecydowany faworyt

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy