Atalanta potwierdziła drugi transfer okna. OFICJALNIE: Muratore z Turynu do Bergamo

Atalanta potwierdziła drugi transfer okna. OFICJALNIE: Muratore z Turynu do Bergamo
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Atalanta

Simone Muratore zostanie piłkarzem Atalanty po transferze z Juventusu.

Wedle nieoficjalnych informacji Muratore kosztował osiem milionów euro.

Transfer ten miał zostać ustalony już przy okazji przeprowadzki Dejana Kulusevskiego, którego zimą sprzedano z Atalanty do Juventusu za 35 milionów euro.

Pochodzący z Cuneo piłkarz tym samym na razie zostaje w północnych Włoszech. Jego rodzinną miejscowość i Bergamo dzieli 300 kilometrów, podczas gdy Turyn i Cuneo - niespełna 100 kilometrów.

Muratore ma 22 lata i najczęściej występuje na środku pomocy, chociaż może załatać również braki na środku obrony. Do Juventusu trafił jako dziecko w 2007 roku. Stopniowo przebijał się przez kolejne kategorie wiekowe, jednak w pierwszym zespole zdołał wejść na boisko tylko w dwóch meczach - w ostatnich sekundach starcia Ligi Mistrzów przeciwko Bayerowi Leverkusen w grudniu 2019 roku i na kwadrans spotkania z Lecce kilka dni temu.

Poza tym Muratore dość regularnie grał w rezerwach Juventusu w Serie C.

Dla Atalanty to drugi transfer letniego okna po wcześniejszym potwierdzeniu wykupu z Chelsea za 15 milionów euro (druga największa kwota w historii klubu) Mario Pašalicia. Na warunki klubu z Bergamo zakup Muratore to też bardzo duży transfer, mieszczący się w dziesiątce największych dla rewelacji trwającego sezonu Ligi Mistrzów.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Glik odchodzi z AS Monaco. Finalizacja transferu nawet w ciągu kilku godzin Glik odchodzi z AS Monaco. Finalizacja transferu nawet w ciągu kilku godzin Janusz Gol... wysłany na urlop Janusz Gol... wysłany na urlop Dugarry nazwał Messiego mającym 150 centymetrów wzrostu, półautystycznym chłopcem Dugarry nazwał Messiego mającym 150 centymetrów wzrostu, półautystycznym chłopcem OFICJALNIE: Wisła Kraków pozyskała Tafarę Madembo OFICJALNIE: Wisła Kraków pozyskała Tafarę Madembo Furman o krok od transferu do Hajduka Split Furman o krok od transferu do Hajduka Split Cracovia gotowa zapłacić milion złotych za korupcyjne grzeszki Cracovia gotowa zapłacić milion złotych za korupcyjne grzeszki RB Lipsk w otwartym sporze z Leeds United. Chodzi o przyszłość Augustina RB Lipsk w otwartym sporze z Leeds United. Chodzi o przyszłość Augustina

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy