Austria blokuje występ zawodnika Bośni i Hercegowiny w bezpośrednim starciu o mundial. Robi się nerwowo
2025-11-16 10:43:50; Aktualizacja: 2 miesiące temu
Bezpośrednie spotkanie Austria – Bośnia i Hercegowina okaże się decydującym w kontekście tego, która z drużyn uzyska awans na mundial już w listopadzie, a która musi o niego powalczyć w barażach. Przy okazji gospodarze utrudniają życie rywalowi, jak mogą już poza boiskiem.
Obie reprezentacje radzą sobie najlepiej w grupie H eliminacji Mistrzostw Świata 2026. Do ostatniej kolejki pozostały w bliskim kontakcie. Losy rywalizacji nadal mogą się odwrócić.
Austria dysponuje dwoma punktami przewagi nad Bośnią i Hercegowiną. Tak się składa, że we wtorek we Wiedniu dojdzie do „finałowego” starcia. Goście z pewnością powalczą o zwycięstwo, które jako jedyny wariant da im bilet do Ameryki Północnej.
Bośniacki portal „Blix” zwrócił uwagę na istotny niuans. W rozmowie z Emirem Kariciem, obrońcą Sturmu Graz, ustalono, że posiadający obywatelstwo tego kraju 28-latek wciąż nie może zostać zgłoszony do kadry meczowej przez... opieszałość rywala.Popularne
– Austriacy nie wysłali dokumentu świadczącego o tym, że nie zadebiutowałem w jej kadrze. Czekaliśmy około dwóch tygodni. Myśleliśmy, że wszystko pójdzie gładko, ale niestety tak się nie stało. Jeśli Bóg pozwoli, zagram we wtorek. Termin zatwierdzenia wniosku upływa w poniedziałek – wyjaśnił Karić.
Trudno nie pokusić się o pewnego rodzaju teorie spiskowe, takie jak umyślne blokowanie rejestracji zawodnika, który w przeszłości przywdziewał narodowe barwy Austrii w kategoriach do lat 18, 19 i 21.
Lewy defensor jest klubowym kolegą Filipa Rózgi, który zadebiutował w reprezentacji Polski w starciu z Holandią. W tym sezonie dołożył trzy asysty w 21 meczach.

![Transfery - Relacja na żywo z ostatniego dnia okna transferowego [DEADLINE DAY - Zima 2026]](img/photos/115155/170x113/deadline-02022026.jpg)





![Autor 37 bramek dla Realu Madryt zaproponowany Wieczystej Kraków [POTWIERDZONE]](img/photos/115324/170x113/slawomir-peszko.jpg)



![Jürgen Klopp może odhaczyć sukces. Paris FC z transferem za łącznie 25 milionów euro [OFICJALNIE]](img/photos/115438/170x113/patrick-zabi.jpg)


![Poważna kontuzja praktycznie złamała mu karierę. Marco van Ginkel kończy z futbolem [OFICJALNIE]](img/photos/115436/170x113/marco-van-ginkel.jpg)







![Saudi Pro League reaguje na strajk Cristiano Ronaldo [OFICJALNIE]](img/photos/115450/90x60/cristiano-ronaldo.jpg)









