Barcelona: Trzech kandydatów na nowego trenera mistrza Hiszpanii

Barcelona: Trzech kandydatów na nowego trenera mistrza Hiszpanii
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Alfredo Martinez I Onda Cero

Alfredo Martínez z Onda Cero podaje, że władze Barcelony mają trzech kandydatów na nowego trenera katalońskiego zespołu.

O potencjalnym odejściu Ernesto Valverde z Camp Nou spekuluje się od dłuższego czasu. Jego kontrakt z mistrzem Hiszpanii jest ważny do 30 czerwca 2020 roku. O tym, czy go wypełni i przedłuży zadecydują zapewne wyniki odnoszone przez Barcelonę w dalszej części sezonu. Zdaniem Martíneza jej władze już teraz mają jednak przygotowaną listę potencjalnych następców 55-latka. Są na niej Marcelo Gallardo, Ronald Koeman oraz Erik ten Hag.

Pierwszy z nich od 2014 roku prowadzi River Plate, z którym m.in. dwukrotnie sięgnął po triumf w Copa Libertadores. 43-letni Argentyńczyk jeszcze nigdy nie pracował w Europie w charakterze szkoleniowca. Kilka dni temu Claudio Borghi przyznał, że Gallardo może objąć ekipę Barcelony nawet zimą.

56-letni Koeman jest selekcjonerem reprezentacji Holandii. Nie od dziś wiadomo, że chciałby on wrócić na Camp Nou, gdzie w przeszłości przebywał jako piłkarz i asystent trenera. W jego umowie z rodzimą federacją znajduje się zresztą zapis ułatwiający mu taki krok po zakończeniu Euro 2020.

49-letni Ten Hag jest odpowiedzialny za wyniki Ajaksu. Kilka dni temu potwierdził on, że nie odejdzie z Amsterdamu w trakcie sezonu. Po nim wszystko będzie jednak możliwe. Barcelona musi jednak trzymać rękę na pulsie, ponieważ Holendra u siebie chcą mieć również działacze Bayernu.

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy