Bartosz Bereszyński wczoraj świętował, dziś płacze. Sampdoria pierwszym spadkowiczem Serie A sezonu 2022/2023 [OFICJALNIE]

Bartosz Bereszyński wczoraj świętował, dziś płacze. Sampdoria pierwszym spadkowiczem Serie A sezonu 2022/2023 [OFICJALNIE] fot. Alessandro Garofalo/LaPresse/SIPA USA/PressFocus
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Transfery.info

Sampdoria straciła matematyczne szanse na wywalczenie utrzymania w Serie A.

W minionym sezonie z grą w najwyższej klasie rozgrywkowej we Włoszech pożegnała się Genoa. Na swoje szczęście nie spędziła zbyt wiele czasu na zapleczu krajowej elity i po zaledwie roku wraca do grona ekip zamieszanych w walkę o mistrzostwo Włoch.

Niestety nie będzie jej dane rozegrać na tym poziomie słynnych derbów Genui. Wszystko to przez lokalnego rywala, który podzielił jej los sprzed roku i na cztery kolejki przed końcem sezonu stracił matematyczne szanse na wywalczenie utrzymania.

Stało się tak po poniesionej poniedziałkowej porażce z Udinese (0:2). Sampdoria ma po niej trzynaście punktów straty do ostatniej bezpiecznej lokaty, co jest równoznaczne z tym, że po jedenastu latach żegna się z Serie A.

W tym czasie nie wyróżniła się w niej niczym szczególnym, kończąc raz całe rozgrywki na siódmym i trzykrotnie na dziewiątym miejscu. W pozostałych przypadkach była zamieszana wyłącznie w walkę o utrzymanie.

Spadek „Blucerchiati” oznacza, że Bartosz Bereszyński w przeciągu jednego sezonu cieszy się z wywalczonego mistrzostwa z Napoli, gdzie od stycznia przebywa w ramach wypożyczenia, oraz opłakuje degradację zespołu, do której trafił w połowie rozgrywek 2016/2017 z Legii Warszawa.

W mediach panuje duże przekonanie, że ekipa ze Stadio Diego Armando Maradony nie wykupi reprezentanta Polski. Tym samym musi zacząć rozglądać się za nowym pracodawcą, jeśli nie chce następnych zmagań spędzić na boiskach Serie B.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Jagiellonia miała nosa. „To jeden z najlepszych transferów okienka” [WIDEO] Jagiellonia miała nosa. „To jeden z najlepszych transferów okienka” [WIDEO] Marcin Bułka W SZTOSIE. Dwa obronione karne w meczu Ligue 1 [WIDEO] Marcin Bułka W SZTOSIE. Dwa obronione karne w meczu Ligue 1 [WIDEO] Sławomir Peszko wygrywa w trenerskim debiucie. Wieczysta Kraków na szczycie tabeli Sławomir Peszko wygrywa w trenerskim debiucie. Wieczysta Kraków na szczycie tabeli Piłkarze wściekli na klub o złe traktowanie Davida de Gei Piłkarze wściekli na klub o złe traktowanie Davida de Gei Vitor Roque zdruzgotany. Przyszły napastnik FC Barcelony z bardzo poważną kontuzją Vitor Roque zdruzgotany. Przyszły napastnik FC Barcelony z bardzo poważną kontuzją Warta Poznań pozyskała doświadczonego Ekstraklasowicza [OFICJALNIE]. „Kilka miesięcy temu sprowadzenie takiego zawodnika pozostałoby w sferze życzeń” Warta Poznań pozyskała doświadczonego Ekstraklasowicza [OFICJALNIE]. „Kilka miesięcy temu sprowadzenie takiego zawodnika pozostałoby w sferze życzeń” FC Barcelona: Xavi podpisał [OFICJALNIE] FC Barcelona: Xavi podpisał [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy