Bartosz Śpiączka „utrzyma się” w Ekstraklasie?!

2023-06-01 10:39:22; Aktualizacja: 1 rok temu
Bartosz Śpiączka „utrzyma się” w Ekstraklasie?! Fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko Źródło: Damian Wysocki [Twitter]

Bartosz Śpiączka raczej nie zostanie w Koronie Kielce, ale może zaliczyć transfer wewnątrz Ekstraklasy. Zainteresowanie nim przejawia Stal Mielec - informuje na Twitterze Damian Wysocki.

Bartosz Śpiączka kilka dni temu po raz siódmy w swojej karierze spadł z Ekstraklasy. Tym razem dokonał tego, jako zawodnik Wisły Płock.

Nie zmienia to jednak faktu, że w przypadku 31-latka nadal mamy do czynienia z kimś, kto dysponuje nieprzeciętnymi umiejętnościami. Na razie nie wiadomo jednak, gdzie będzie występował w kolejnym sezonie.

Teoretycznie ma on wrócić do Korony Kielce, ale w praktyce sztab szkoleniowy tej ekipy nie widzi dla niego miejsca w pierwszym zespole. To powoduje, że musi szukać innych rozwiązań.

Według informacji, które podaje na Twitterze Damian Wysocki, znalazł się chętny na usługi Śpiączki w postaci Stali Mielec.

Działacze tego klubu przyglądają się sytuacji napastnika, ale na razie nie doszło w tej sprawie do żadnej stosownej oferty. Nie pozostaje więc nic innego, jak uzbroić się w cierpliwość, ponieważ szanse 31-latka na pozostanie na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w Polsce rosną.

Bartosz Śpiączka to wychowanek Dyskobolii Grodzisk Wielkopolski. W swojej karierze grał też dla takich ekip jak między innymi Górnik Łęczna, Bruk-Bet Termalica Nieciecza, GKS Katowice oraz wspomniane Wisła Płock i Korona Kielce.

Miniony sezon zakończył z 30 występami na koncie, a jego dorobek to sześć bramek i dwie asysty.

Umowa ze „Złocisto-krwistymi” wygasa 30 czerwca 2024 roku.