Bayer Leverkusen zaskoczy transferem?!

2024-05-06 18:36:27; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
Bayer Leverkusen zaskoczy transferem?! Fot. Vitalii Vitleo / Shutterstock.com
Norbert Niebudek
Norbert Niebudek Źródło: Ivan Quirós | Fabrizio Romano

Aleix García z Girony znalazł się w orbicie zainteresowań Bayeru Leverkusen. Mistrz Niemiec sonduje jego letni transfer - poinformował Ivan Quirós.

Kapitan rewelacji trwającego sezonu LaLigi jest rozpatrywany przez działaczy Bayeru Leverkusen w kwestii potencjalnego wzmocnienia szeregów zespołu dowodzonego przez Xabiego Alonso w trakcie letnie okna transferowego.

O tym, że Aleix García znalazł się na liście życzeń nowego mistrza Niemiec jako pierwszy poinformował Ivan Quirós, który dodał, iż przedstawiciele niemieckiego zespołu prowadzą z piłkarzem dopiero wstępne negocjacje, lecz rozmowy pomiędzy klubami wkroczyły już w zaawansowany etap.

Doniesienia potwierdził poniekąd później Fabrizio Romano, sugerując, że Bayer złożył zapytanie w sprawie transferu zawodnika, ale na dzień dzisiejszy nie doszło do konkretnych działań zmierzających w kierunku zatrudnienia 26-latka.

Włoski guru transferowy ujawnił również, iż podczas zimowego okienka opcję sprowadzenia pomocnika rozważała nawet FC Barcelona.

Aleix García to jeden z czołowych graczy znakomicie spisującego się w tym sezonie zespołu Girony. W bieżących rozgrywkach na szczeblu ligowym zanotował 33 występy, które okrasił trzema bramkami oraz sześcioma asystami.

Rozgrywający trafił do katalońskiego klubu po raz pierwszy w 2017 roku, kiedy został wypożyczony z Manchesteru City na okres dwóch sezonów.

Na Estadi Montilivi wrócił w połowie 2021 roku, przychodząc z Eibar. Od tamtego momentu regularnie występuje w biało-czerwonych barwach, notując łącznie 168 gier w koszulce Girony.

W listopadzie ubiegłego roku otrzymał szansę na debiut w seniorskiej reprezentacji Hiszpanii. Wystąpił przez 45 minut w potyczce z Cyprem w ramach eliminacji do Mistrzostw Europy.

Jego kontrakt z Gironą obowiązuje do 30 czerwca 2025 roku. Umowa zawiera opcję przedłużenia współpracy o kolejny rok.