Bayern: Alexander Nübel na celowniku. Okazja!

Bayern: Alexander Nübel na celowniku. Okazja!
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Sport Bild

Bayern Monachium planuje zakontraktować bramkarza Schalke 04. Alexander Nübel ma wygasający kontrakt i jak dotąd nie osiągnął porozumienia w kwestii jego przedłużenia.

Manuel Neuer wciąż jest pewnym punktem w bramce mistrzów Niemiec, ale nie oznacza to, że Bawarczycy nie przeczesują rynku w poszukiwaniu utalentowanych golkiperów. Idąc przykładem swojej „jedynki”, i tym razem zarzucili sieci w Schalke 04 Gelsenkirchen. Pojawiła się tam bowiem nie lada okazja.

Alexander Nübel stopniowo wchodził między słupki drużyny, z którą jest związany od 2015 roku. Zdobywał w niej coraz większą pozycję, aż w końcu udało mu się wygryźć Ralfa Fährmanna ze składu. Teraz jest podstawowym golkiperem „die Knappen”, ale klub ma z nim bardzo duży problem - kontrakt zawodnika wygasa w połowie przyszłego roku, a zainteresowanie jego usługami z dnia na dzień jest coraz większe.

„Sport Bild” informuje, że Nübel cieszy się dużą popularnością szczególnie za granicą, ale jak na razie wszystkie oferty zostały odrzucone. 23-latek chce kontynuować swoją karierę w ojczyźnie, dlatego preferuje przeprowadzkę do Bayernu. Ekipie z Allianz Arena udało się osiągnąć wstępne porozumienie z graczem w sprawie transferu latem przyszłego roku. Co za tym idzie, „die Roten” nie będą musieli za niego płacić Schalke.

Na drodze monachijczyków próbuje stanąć RB Lipsk, lecz jak na razie nieskutecznie. Oferta „Czerwonych Byków” została odrzucona, a na reakcję bramkarza czeka też Schalke. „Die Königsblauen” chcą, by Nübel podpisał umowę ważną do końca czerwca 2024 roku. Klub zdaje sobie sprawę, że golkiper i tak będzie w pewnym momencie oczekiwał transferu, dlatego proponują mu wpisanie klauzuli odejścia w wysokości 10-20 milionów euro. Miałaby ona wejść w życie latem 2021 roku.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Brzęczek: Gdyby doszło do meczów marcowych, zostałby powołany do reprezentacji Polski Brzęczek: Gdyby doszło do meczów marcowych, zostałby powołany do reprezentacji Polski Villas-Boas podjął decyzję. Portugalczyk zostaje w Olympique'u Marsylia! Villas-Boas podjął decyzję. Portugalczyk zostaje w Olympique'u Marsylia! Coutinho poważną opcją dla Newcastle United. Ma być na liście DWÓCH trenerów Coutinho poważną opcją dla Newcastle United. Ma być na liście DWÓCH trenerów Legia II Warszawa vs Sokół Ostróda. Burmistrz Ostródy zwrócił się z prośbą o pomoc... do Zbigniewa Bońka Legia II Warszawa vs Sokół Ostróda. Burmistrz Ostródy zwrócił się z prośbą o pomoc... do Zbigniewa Bońka Real Madryt włącza się do walki o środkowego obrońcę, którego określano... „nowym Ødegaardem” Real Madryt włącza się do walki o środkowego obrońcę, którego określano... „nowym Ødegaardem” Czołowe kluby piłkarskie świata pomagają w poszukiwaniu zaginionych dzieci i nastolatków Czołowe kluby piłkarskie świata pomagają w poszukiwaniu zaginionych dzieci i nastolatków Real Madryt: Zapadła decyzja o powrocie Ødegaarda Real Madryt: Zapadła decyzja o powrocie Ødegaarda

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy