Bayern Monachium: Alphonso Davies z zapaleniem mięśnia sercowego. Konsekwencje COVID-19

Bayern Monachium: Alphonso Davies z zapaleniem mięśnia sercowego. Konsekwencje COVID-19 fot. MDI / Shutterstock.com
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Bayern Monachium

Julian Nagelsmann wyjawił, że w najbliższych tygodniach nie będzie mógł skorzystać z usług Alphonso Daviesa. Wszystko przez lekkie zapalenie mięśnia sercowego.

W zeszłym tygodniu Bayern Monachium oficjalnie zakomunikował, że Alphonso Davies zaraził się koronawirusem SARS-CoV-2. Już sam ten fakt zwiastował chwilową absencję zawodnika, w rozmowie z dziennikarzami Julian Nagelsmann ogłosił jednak, że sprawa jest poważniejsza niż się spodziewano.

Klub przeprowadził rutynowe badania, które koncentrowały się na zawodnikach, którzy przechorowali COVID-19. Udział w nich wziął również właśnie Kanadyjczyk i okazało się, że będzie on musiał pauzować nieco dłużej.

- Jeśli chodzi o Phonzy'ego, wczoraj przeprowadzaliśmy rutynowe badania w kontekście COVID-19 - powiedział szkoleniowiec Bawarczyków.

- Dotyczyły one wszystkich piłkarzy. U niego znaleźliśmy jednak oznaki łagodnego zapalenia mięśnia sercowego.

Nagelsmann podkreśla, że wyniki badań nie są aż tak niepokojące, a zdrowiu i życiu piłkarza nie powinno nic zagrażać. Mimo to minie trochę czasu zanim wróci on do gry. W takiej sytuacji gracz musi ograniczyć wysiłek fizyczny, by serce doszło do odpowiedniego stanu.

- W wynikach badań to zapalenie nie wygląda dramatycznie, ale jest wynikiem przechorowania COVID-19. On musi dojść do zdrowia, więc nie będzie mógł grać przez kilka tygodni. Zdecydowanie potrzebuje trochę czasu, by wyzdrowieć.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Aston Villa rusza po pomocnika Juventusu. Transfer w granicach 20 milionów euro Aston Villa rusza po pomocnika Juventusu. Transfer w granicach 20 milionów euro Reprezentacja Polski: Nagły zwrot?! Rosną szanse na angaż Andrija Szewczenki Reprezentacja Polski: Nagły zwrot?! Rosną szanse na angaż Andrija Szewczenki OFICJALNIE: Rui Gomes odszedł z Legii Warszawa OFICJALNIE: Rui Gomes odszedł z Legii Warszawa Puchar Narodów Afryki: Komory na mecz z Kamerunem bez bramkarza i trenera Puchar Narodów Afryki: Komory na mecz z Kamerunem bez bramkarza i trenera Puchar Narodów Afryki pod znakiem przygasłych gwiazd. Faworyci nie zachwycają Puchar Narodów Afryki pod znakiem przygasłych gwiazd. Faworyci nie zachwycają OFICJALNIE: Sardar Azmoun wybrał nowy klub. Wiadomo, gdzie zagra w następnym sezonie OFICJALNIE: Sardar Azmoun wybrał nowy klub. Wiadomo, gdzie zagra w następnym sezonie Royale Union Saint-Gilloise, lider tabeli belgijskiej ekstraklasy, przeprowadził największy transfer w swojej historii [OFICJALNIE] Royale Union Saint-Gilloise, lider tabeli belgijskiej ekstraklasy, przeprowadził największy transfer w swojej historii [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy