Bayern Monachium coraz bliżej niesamowitego rekordu River Plate z... 1939 roku

Bayern Monachium coraz bliżej niesamowitego rekordu River Plate z... 1939 roku fot. charnsitr / Shutterstock.com
Kamil Freliga
Źródło: TyC Sports

Argentyńskie media, na przykład portal TyC Sports, zaczynają się obawiać o ponad osiemdziesięcioletni rekord kolejnych meczów ze strzelonym golem, który dzierży tamtejsze River Plate. Blisko podobnego wyniku jest już Bayern Monachium.

„Die Roten” rozpoczęli swoją trwającą do dziś serię na stadionie w Kolonii 16 lutego 2020. Od tamtego czasu co najmniej jednokrotnie pokonywali bramkarzy rywali w 83 kolejnych spotkaniach. W środowy wieczór o ich skuteczności przekonała się też Benfica Lizbona, choć ta trzymała się dzielnie do 70. minuty.

Aktualny, należący do River Plate, rekord jest już bardzo stary. „Los Millonarios” między 13 września 1936 a 4 czerwca 1939 roku zakończyli z golem aż 96 kolejnych meczów. Przez te niespełna trzy lata zespół zdobył w sumie 316 bramek i sześć tytułów.

Seria została przerwana w derbowym starciu przeciwko Boca. Na Estadio Monumental River przegrało 0:2.

Bayernowi do wyniku argentyńskiego klubu brakuje szesnastu spotkań. W tym roku na pewno nie uda się więc go pobić, bo podopieczni Juliana Nagelsmanna zagrają jeszcze czternastokrotnie. Jeżeli Robert Lewandowski i spółka nie przestaną strzelać, to rekord powinien zostać wyrównany w połowie stycznia, w meczu... z Kolonią, gdzie wszystko się zaczęło.

73 kolejne mecze z golem zanotował w latach 2016-2017 Real Madryt. Poza pierwszym River, drugim Bayernem i „Królewskimi” w pierwszej piątce rankingu najdłuższych takich serii plasują się też brazylijskie São Paulo i Santos.