Bayern Monachium: Jérôme Boateng w Serie A? Wstępne rozmowy

Bayern Monachium: Jérôme Boateng w Serie A? Wstępne rozmowy fot. FotoPyk
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Sky

Jérôme Boateng może przed zamknięciem zimowego okienka transferowego opuścić szeregi Bayernu Monachium na rzecz kontynuowania swojej przygody z futbolem w Milanie.

Doświadczony zawodnik nie ukrywa swojego niezadowolenia z faktu zajmowanej pozycji w drużynie „Bawarczyków” i już wielokrotnie w ostatnich miesiącach dawał do zrozumienia, że chętnie zmieniłby otoczenie na takie, w którym mógłby mieć większy wpływ na osiągane wyniki.

Nie tak dawno pojawiła się w mediach informacja, że możliwość zakontraktowania środkowego obrońcy rozważa Arsenal. Teraz na tym samym ma zastanawiać się także AC Milan, mimo że dopina ostatnie szczegóły związane z pozyskaniem Simona Kjæra z Sevilli.

Dziennikarze niemieckiego Sky uważają, że klub z San Siro rozgląda się na rynku za jeszcze jednym defensorem i w tym aspekcie obrał za swój cel Andreasa Christensena z Chelsea oraz Jérôme'a Boatenga z Bayernu Monachium.

Przedstawiciele włoskiego zespołu skontaktowali się z dotychczasowymi pracodawcami wymienionych piłkarzy w sprawie ich dostępności w ramach wypożyczenia z opcją wykupu. Ze strony „The Blues” spotkali się z odmową dokonania takiej transakcji.

Z kolei „Bawarczycy” nie zamykają się na takie rozwiązanie, ale dużo poważniejszą przeszkodę w tym aspekcie stanowią wymagania finansowe 31-latka. Te na chwilę obecną są zbyt wygórowane dla „Rossonerich” i dlatego coraz mniej prawdopodobny wydaje się zimowy transfer z udziałem Boatenga do jakiegokolwiek drużyny w trakcie tego sezonu.

Były reprezentant Niemiec wystąpił w piętnastu spotkaniach Bayernu w pierwszej części trwających rozgrywek.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Największy transfer w dziejach czeskiej ligi blisko finalizacji Największy transfer w dziejach czeskiej ligi blisko finalizacji Koronawirus w Chinach już wpływa na wydarzenia piłkarskie Koronawirus w Chinach już wpływa na wydarzenia piłkarskie OFICJALNIE: Tousart w Herthcie. Klub z Berlina pobił swój rekord OFICJALNIE: Tousart w Herthcie. Klub z Berlina pobił swój rekord Oficjalna oferta za Piątka. Roczne wypożyczenie za ponad 10 milionów euro | Polak rozmawiał z Mourinho Oficjalna oferta za Piątka. Roczne wypożyczenie za ponad 10 milionów euro | Polak rozmawiał z Mourinho Wisła Kraków ściągnie hiszpańskiego napastnika? Airam Cabrera łączony z „Białą Gwiazdą” Wisła Kraków ściągnie hiszpańskiego napastnika? Airam Cabrera łączony z „Białą Gwiazdą” Kobe Bryant żegnany przez piłkarzy. Neymar oddał hołd gwieździe NBA [WIDEO] Kobe Bryant żegnany przez piłkarzy. Neymar oddał hołd gwieździe NBA [WIDEO] Liverpool rezygnuje z walki o Puchar Anglii. W powtórzonym meczu na boisko wyjdą rezerwy Liverpool rezygnuje z walki o Puchar Anglii. W powtórzonym meczu na boisko wyjdą rezerwy

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy