Bayern Monachium: Mandžukić coraz bliższy powrotu. Rozmowy trwają!

Bayern Monachium: Mandžukić coraz bliższy powrotu. Rozmowy trwają! fot. Juventus FC
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Kicker | La Gazzetta dello Sport | CalcioMercato.com

Mario Mandžukić może przed zamknięciem letniego okienka transferowego zasilić szeregi Bayernu Monachium

Aktualny mistrz Niemiec po zakontraktowaniu Ivana Perišicia wciąż poszykuje na rynku wartościowy zawodników mogący wzmocnić kadrę „Bawarczyków” w rozpoczynającym się sezonie.

Magazyn „Kicker” jest przekonany, że kolejnym celem transferowym „Bawarczyków” stał się Mario Mandžukić, który w przeszłości reprezentował już barwy ekipy z Allianz Areny w latach 2012-2014. Teraz doświadczony Chorwat miałby wrócić do klubu i pełniłby w nim funkcję zmiennika dla Roberta Lewandowskiego lub z konieczności mógłby występować też na skrzydle.

Włoskie media uważają, że 33-letni napastnik miał wyrazić zainteresowanie ponownym transferem do Bayernu i z tego też powodu jego agent ma już prowadzić zaawansowane rozmowy z przedstawicielami zespołu, którzy są ponoć skłonni wykupić go z Juventusu za 15 milionów euro oraz samemu piłkarzowi zaoferować możliwość zawarcia kontraktu do końca czerwca 2021 roku, który miałby mu zagwarantować zarobki na poziomie około pięciu milionów euro na sezon.

Chorwat przed zamknięciem letniego okienka transferowego znajdował się w kręgu zainteresowań Manchesteru United, ale ostatecznie nie zdecydował się na zaakceptowanie możliwości kontynuowania kariery na Wyspach Brytyjskich, a „Czerwone Diabły” nie zamierzały za wszelką cenę przekonać go do zmiany zdania.

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy