Bayern Monachium: Neuer o transferze Nübela

Bayern Monachium: Neuer o transferze Nübela fot. FotoPyk
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Bayern | Sky | AS

Manuel Neuer przerwał milczenie i wypowiedział się na temat sprowadzenia Alexandra Nübela, który latem przejdzie do Bayernu Monachium na zasadzie wolnego transferu.

Kiedy Bawarczycy sięgali po Neuera, wykupując go z Schalke 04, zapewnili sobie obsadę bramki na długie lata. Nie inaczej ma być z Nübelem, który trafił się mistrzom Niemiec niczym niezwykła okazja. Golkiper nie chciał przedłużać kontraktu z „die Knappen”, uznając, że przenosiny na Allianz Arena wniosą więcej do jego kariery, nawet kosztem chwilowej konieczności wcielenia się w rolę rezerwowego. Niezbyt to jednak odpowiadało jego starszemu koledze.

Niemieckie media szybko poinformowały, że 33-latek nie jest zadowolony z konkurencji, a tym bardziej z tego, iż klub chciałby zapewnić nowemu nabytkowi kilkanaście spotkań w sezonie. Neuer miał się wściec, ale w rozmowie z dziennikarzami przekonuje, że transfer nie ma wpływu na jego wolę przedłużenia umowy, która wygasa z końcem czerwca 2021 roku.

- Transfer Nübela nie ma żadnego wpływu na kwestię mojego kontraktu - twierdzi Neuer. Dodaje, że transfer nie jest mu obojętny, ale cokolwiek się stanie, nie będzie to wynikało z jego nacisków na klub.

- To jasne, że myślałem o zmianach w umowie. Po głowie krążyły mi pewne myśli, ale nie będę ich ujawniał. Nic nie wynika z mojej strony. To decyzja klubu, podjęta z wyprzedzeniem.

Neuer dodaje, że swoją przyszłość uzależnia w głównej mierze od obsady ławki trenerskiej. Aktualnie drużynę szkoli Hans-Dieter Flick, lecz ma być on rozwiązaniem tymczasowym.

- Bardzo ważne dla mnie jest to, jak ułoży się dalsza współpraca z Hansim Flickiem. Są rzeczy, które chciałbym osiągnąć z zespołem, a praca z tym trenerem sprawia mi wiele przyjemności. Razem z zespołem możemy osiągnąć wielkie rzeczy. Klub zawsze okazywał mi zaufanie. Do tej pory nie przedłużyliśmy kontraktu, ale nie mamy presji terminów, żeby to wszystko załatwić.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] EURO 2020: Przed nami hit pierwszej kolejki. Składy na Francja - Niemcy [OFICJALNIE] EURO 2020: Przed nami hit pierwszej kolejki. Składy na Francja - Niemcy [OFICJALNIE] Okazja na OKAZJĘ! 5 złotych za każdy taki tekst legendarnego Dariusza Szpakowskiego Okazja na OKAZJĘ! 5 złotych za każdy taki tekst legendarnego Dariusza Szpakowskiego Legia Warszawa z trzecim letnim transferem [OFICJALNIE] Legia Warszawa z trzecim letnim transferem [OFICJALNIE] Memphis Depay podjął decyzję. Holender wybrał nowy klub Memphis Depay podjął decyzję. Holender wybrał nowy klub Paris Saint-Germain nie pójdzie Mbappé na rękę. „To już nie marzenie, tylko utopia” Paris Saint-Germain nie pójdzie Mbappé na rękę. „To już nie marzenie, tylko utopia” Śląsk Wrocław zagra z Estończykami w I rundzie eliminacyjnej Ligi Konferencji Europy [OFICJALNIE] Śląsk Wrocław zagra z Estończykami w I rundzie eliminacyjnej Ligi Konferencji Europy [OFICJALNIE] Legia Warszawa poznała rywala w I rundzie eliminacji Ligi Mistrzów. Zmierzy się z mistrzem Norwegii [OFICJALNIE] Legia Warszawa poznała rywala w I rundzie eliminacji Ligi Mistrzów. Zmierzy się z mistrzem Norwegii [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy