Benfica wygrywa rywalizację z Manchesterem City. Pomocnik wybrał Lizbonę

Benfica wygrywa rywalizację z Manchesterem City. Pomocnik wybrał Lizbonę
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: A Bola

Przedstawiciele Benfiki okazali się bardziej konkretni od wysłanników Manchesteru City i przekonali młodego zawodnika Charltonu do przenosin do Portugalii.

Według informacji przekazanych przez dziennik „A Bola”, drużyna z Lizbony wygrała rywalizację z „The Citizens” o Jeremy'ego Sarmiento.

16-letni piłkarz już od pewnego czasu znajdował się w kręgu zainteresowań ekipy z Etihad Stadium. Aktualny mistrz Anglii nie podjął jednak w porę zdecydowanych kroków zmierzających do pozyskania pomocnika i ten miał ostatecznie przystać na propozycję Benfiki.

Wspomniane wyżej źródło donosi nawet, że utalentowany zawodnik pojawił się już Estádio da Luz i dał sobie zrobić zdjęcie w koszulce nowego klubu.

Sarmiento należy do wyróżniających się graczy w szeregach Charltonu. Z tego też powodu przed startem obecnego sezonu został na stałe włączony do drużyny U-18.

16-latek z uwagi na swoje miejsce urodzenia, zamieszkania oraz pochodzenie może w niedalekiej przyszłości stanąć przed trudnym wyborem reprezentacji, dla której chciałby występować, ponieważ na chwilę obecną jest uprawniony do gry w kadrze Ekwadoru (jego rodzice pochodzą z tego kraju), Hiszpanii (tu się urodził) oraz Anglii (tu mieszka od siódmego roku życia).

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Grzegorz Krychowiak odchodzi z Lokomotiwu Moskwa [OFICJALNIE] Grzegorz Krychowiak odchodzi z Lokomotiwu Moskwa [OFICJALNIE] Łukasz Teodorczyk oferowany polskim klubom Łukasz Teodorczyk oferowany polskim klubom FC Barcelona: Ronald Koeman skreślił wychowanka [OFICJALNIE] FC Barcelona: Ronald Koeman skreślił wychowanka [OFICJALNIE] Transfery - Relacja na żywo [01/08/2021] Transfery - Relacja na żywo [01/08/2021] Czesław Michniewicz grzmi po porażce z Radomiakiem. Zapowiada wyciągnięcie konsekwencji wobec Mladenovicia i Josué Czesław Michniewicz grzmi po porażce z Radomiakiem. Zapowiada wyciągnięcie konsekwencji wobec Mladenovicia i Josué Juventus finalizuje transfer napastnika Juventus finalizuje transfer napastnika Josip Iličić bohaterem głośnego transferu. „Przygotowuje się do znalezienia nowego klubu” Josip Iličić bohaterem głośnego transferu. „Przygotowuje się do znalezienia nowego klubu”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy