Benrahma w drodze do Premier League. Ustalił warunki kontraktu

Benrahma w drodze do Premier League. Ustalił warunki kontraktu
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Nicolò Schira | talkSPORT | The Sun

Saïd Benrahma powinien w przeciągu kilku najbliższych dni sfinalizować swoje przenosiny z Brentfordu do West Hamu United.

Reprezentant Algierii był w minionych tygodniach przymierzany do zasilenia szeregów między innymi Tottenhamu oraz Chelsea. Żaden z tych oraz pozostałych klubów nie zdecydował się jednak wystosować za niego oficjalnej oferty.

Ta sytuacja uległa zmianie po teoretycznym zamknięciu letniego okna transferowego w Anglii, gdzie istnieje jeszcze możliwość dokonywania transakcji pomiędzy zespołami występującymi w różnych klasach rozgrywkowych do 16 października.

Z takiej opcji postanowił skorzystać West Ham United, który po rozstaniu z Felipe Andersonem zdecydował się sięgnąć po gwiazdę Brentfordu - Saïda Benrahmę.

Nicolò Schira uważa, że „Młoty” są już o krok od nawiązania współpracy z reprezentantem Algierii, który przeniesie się do londyńskiego klubu za około 30 milionów funtów (około 32 milionów euro) wraz z wliczonymi bonusami.

Ponadto sam 25-latek ustalił już z drużyną z Premier League warunki indywidualnego kontraktu i w przypadku dopięcia wszystkich formalności zwiąże się z West Hamem United do 30 czerwca 2025 roku z gwarantowaną pulą zarobków wynosząca 60 tysięcy funtów tygodniowo.

Wszechstronny skrzydłowy trafił na Wyspy Brytyjskie z OGC Nice za około dwa miliony euro przed startem sezonu 2018/2019. Od tego czasu Algierczyk wystąpił w 94 spotkaniach „Pszczół”, w których strzelił 30 goli oraz zanotował 27 asyst.

W minionej kampanii był z nimi bliski wywalczenia awansu do Premier League, ale niestety w finale baraży lepszy okazał się Fulham (1:2 po dogrywce).

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Rafał Wolski odpowiedział na oświadczenia Canal+ Sport i dyrektora stacji Rafał Wolski odpowiedział na oświadczenia Canal+ Sport i dyrektora stacji Canal+ Sport komentuje odejście ze stacji Rafała Wolskiego Canal+ Sport komentuje odejście ze stacji Rafała Wolskiego Serie A: Lazio podało skład na mecz z Torino, którego… nie będzie Serie A: Lazio podało skład na mecz z Torino, którego… nie będzie Bayern z letnim transferem młodego pomocnika [OFICJALNIE] Bayern z letnim transferem młodego pomocnika [OFICJALNIE] FC Barcelona: Bartomeu wychodzi na wolność. Były prezydent klubu usłyszał zarzuty FC Barcelona: Bartomeu wychodzi na wolność. Były prezydent klubu usłyszał zarzuty Inter Mediolan: Koniec epoki. Logo Pirelli znika z koszulek klubu po 27 latach [OFICJALNIE] Inter Mediolan: Koniec epoki. Logo Pirelli znika z koszulek klubu po 27 latach [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Juan Quintero odszedł z River Plate. Nowa przygoda! OFICJALNIE: Juan Quintero odszedł z River Plate. Nowa przygoda!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy