Berlusconi o planach transferowych Monzy. Włoch chce ściągnąć Ibrahimovicia i Kakę!

Berlusconi o planach transferowych Monzy. Włoch chce ściągnąć Ibrahimovicia i Kakę! fot. Wikipedia
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Telelombardia | Sky Sport Italia

Silvio Berlusconi zamierza w nadchodzącym czasie wzmocnić beniaminka Serie B i głęboko wierzy w to, że uda mu się namówić do gry w jego zespole Zlatana Ibrahimovicia i Kakę.

Były premier Włoch nie potrafił zbyt długo żyć bez piłki po sprzedaży Milanu i w 2018 roku zainwestował spore środki w przejęcie oraz wzmocnienie Monzy, która ze względu na przedwczesne zakończenie rozgrywek Serie C już teraz może w pełni cieszyć się z uzyskania awansu na zaplecze krajowej elity.

Silvio Berlusconi nie chce jednak zadomowić się na tym poziomie zbyt długo i dlatego planuje w nadchodzącym czasie wzmocnić zespół, aby ten mógł włączyć się do walki o jedno z miejsc gwarantujących promocję do gry w najwyższej klasie we Włoszech.

83-latek uważa, że w osiągnięciu tego celu mogą pomóc mu Zlatan Ibrahimović i Kaká, z którymi odnosił ostatnie duże sukcesy z drużyną „Rossonerich”.

- Wiadomość o awansie Monzy do Serie B bardzo mnie ucieszyła. Największe brawa za osiągnięcie tego sukcesu należą się naturalnie Adriano Gallianiemu. Ja też dołożyłem swoją cegiełkę. Zawsze rozmawiałem z piłkarzami tak, jak robiłem to w Milanie, kiedy osiągaliśmy świetne rezultaty - powiedział działacz w rozmowie z Telelombardia.

- Serie A? Możemy, ale nie musimy się w niej znaleźć. Przygotowujemy się do rozegrania dobrych mistrzostw w Serie B. Pomyślimy o dokonani czterech czy pięciu wzmocnienie i zobaczymy. Jestem bardzo optymistycznie nastawiony do rywalizacji i wierzę, że możemy odnieść zwycięstwo w Serie B - przyznał Berlusconi.

- Ibrahimović i Kaká byli naszymi celami transferowymi już przed startem tego sezonu, ale z przyczyn pozasportowych nie mogliśmy ich pozyskać, jednak nigdy nie mów nigdy. O obu mogę powiedzieć tyle, że są fantastycznymi piłkarzami, do których jestem bardzo przywiązany - dodał 83-latek.

Pozyskanie Szweda i Brazylijczyka przez Monzę w dalszym ciągu wydaje się jednak mało realne. Pierwszy z wymienionych graczy nie będzie raczej zainteresowany grą na zapleczu włoskiej elity. Z kolei drugi zakończył karierę pod koniec 2017 roku i nie przejawia chęci do jej wznowienia.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych OFICJALNIE: Ronaldinho z koronawirusem OFICJALNIE: Ronaldinho z koronawirusem Liverpool przygotowuje zimową ofertę za Kabaka Liverpool przygotowuje zimową ofertę za Kabaka Premier League z mniejszą liczbą transferów obcokrajowców w zimowym oknie?! Premier League z mniejszą liczbą transferów obcokrajowców w zimowym oknie?! Zbigniew Boniek zakażony koronawirusem [OFICJALNIE] Zbigniew Boniek zakażony koronawirusem [OFICJALNIE] Przemysław Frankowski z pierwszą bramką w sezonie 2020 MLS [WIDEO] Przemysław Frankowski z pierwszą bramką w sezonie 2020 MLS [WIDEO] OFICJALNIE: Vietto odszedł ze Sportingu. Hitowa przeprowadzka OFICJALNIE: Vietto odszedł ze Sportingu. Hitowa przeprowadzka Atlético Madryt chce zrobić jeszcze jeden transfer. Poprosiło o pomoc Jorge Mendesa Atlético Madryt chce zrobić jeszcze jeden transfer. Poprosiło o pomoc Jorge Mendesa

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy