Białoruś zostanie wykluczona z eliminacji EURO 2024?!

Białoruś zostanie wykluczona z eliminacji EURO 2024?! fot. Shutterstock
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Piotr Wołosik [Twitter]

Komitet Wykonawczy UEFA wykluczy na początku kwietnia Białoruś z rozpoczętych kwalifikacji Mistrzostw Europy w 2024 roku - poinformował Piotr Wołosik na Twitterze.

Trwająca napaść Rosji na Ukrainę doprowadziła do zawieszenia kraju agresora w strukturach FIFA oraz UEFA.

Reprezentacja „Sbornej” została pozbawiona możliwości powalczenia w barażach o awans na mundial, a kluby - szansy udziału w europejskich pucharach.

Wśród przedstawicieli futbolu na Starym Kontynencie nie brakowało też głosów, że los Rosji powinna podzielić wspierająca ją Białoruś.

Stosowny wniosek w tej sprawie przedstawiła minister spraw wewnętrznych Niemiec, Nancy Faeser, kierując do UEFA prośbę o wykluczenie naszego wschodniego sąsiada z eliminacji EURO 2024.

Europejskie władze piłkarskie nie przychyliły się do niego. Dzięki temu Białoruś wylądowała w grupie I ze Szwajcarią, Kosowem, Rumunią, Izraelem oraz Andorą.

Zdążyła w niej w trakcie marcowego zgrupowania zmierzyć się z pierwszą z wymienionych ekip (0:5) i teraz czeka ją jeszcze wyjazdowa potyczka z Rumunią (28 marca).

Ta może okazać się ostatnią w jej wykonaniu w rozpoczętych kwalifikacjach, ponieważ... UEFA zmieniła swoje stanowisko i planuje na początku kwietnia pozbawić Białoruś możliwości dalszego uczestnictwa w walce o bilet na Mistrzostwa Europy.

Taką wiadomość przekazał dziennikarz Piotr Wołosik na Twitterze, powołując się na informacje uzyskane z bardzo dobrego źródła na temat nadchodzącej decyzji, którą ma ogłosić Komitet Wykonawczy UEFA.

Niewykluczone, że decyzja ma związek z eskalacją napięcia przez Rosję na terenie Białorusi. Władimir Putin zapowiedział rozmieszczenie na terenie naszego wschodniego sąsiada taktycznej broni jądrowej.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Transfery - Relacja na żywo [28/09/2023] Transfery - Relacja na żywo [28/09/2023] Ekspert o czerwonej kartce Artura Jędrzejczyka. „Nie rozumiem, może to przez reputację zawodnika?” [WIDEO] Ekspert o czerwonej kartce Artura Jędrzejczyka. „Nie rozumiem, może to przez reputację zawodnika?” [WIDEO] OFICJALNIE: İlkay Durmuş znowu w Polsce! Zaskoczył wyborem nowego klubu OFICJALNIE: İlkay Durmuş znowu w Polsce! Zaskoczył wyborem nowego klubu Dlatego Grzegorzowi Krychowiakowi nie powiodło się w PSG. Unai Emery ujawnił główny powód Dlatego Grzegorzowi Krychowiakowi nie powiodło się w PSG. Unai Emery ujawnił główny powód Zawodnik Legii Warszawa zachwyca. „Najlepszy transfer letniego okna transferowego” Zawodnik Legii Warszawa zachwyca. „Najlepszy transfer letniego okna transferowego” Pogoń Szczecin i Legia Warszawy dały SHOW. Czy to był najlepszy mecz tego sezonu Ekstraklasy? [WIDEO] Pogoń Szczecin i Legia Warszawy dały SHOW. Czy to był najlepszy mecz tego sezonu Ekstraklasy? [WIDEO] Najlepsi wykonawcy rzutów karnych w EA Sports FC 24. Robert Lewandowski nie jest już najlepszy w LaLidze Najlepsi wykonawcy rzutów karnych w EA Sports FC 24. Robert Lewandowski nie jest już najlepszy w LaLidze

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy