Borussia Dortmund daleko od transferu Halstenberga

Borussia Dortmund daleko od transferu Halstenberga
Piotr Zelek
Piotr Zelek
Źródło: Kicker

Jeszcze tydzień temu wydawało się, że niewiele brakuje, aby Borussia Dortmund i Marcel Halstenberg doszli do porozumienia w sprawie transferu. Jednak pozory mylą. Rozmowy pomiędzy obrońcą RB Lipsk a BVB nie są tak zaawansowane, jak podawano - twierdzi „Kicker“.

Borussia Dortmund sygnalizuje zainteresowanie Marcelem Halstenbergiem już od jakiegoś czasu. Według informacji „Kickera“, rozmowy na temat transferu są jednak jak na razie bezowocne. Halstenberg nie otrzymał oferty, a BVB nie pytał RB Lipsk o cenę ewentualnej transakcji.

Sytuacja wyglądała znacznie inaczej tydzień temu, gdy „Leipziger Volkszeitung“ donosił, że Halstenberg „zmienia region pracy na Zagłębie Ruhry i będzie kosztował nie więcej niż dziesięć milionów euro“. Nie ulega wątpliwości, że chodziło o transfer do Dortmundu. Według nieoficjalnych informacji dyrektor sportowy BVB Michael Zorc po raz pierwszy skontaktował się z Halstenbergiem w styczniu bieżącego roku.

Transfer Halstenberga może zależeć od przyszłości Nico Schulza. Przynajmniej taki scenariusz nakreśla „Kicker“. Po dwóch nieudanych latach spędzonych w BVB, lewy obrońca ma wkrótce zostać sprzedany. Jednak znalezienie kupca na dobrze zarabiającego zawodnika z Dortmundu okazuje się niezwykle trudnym przedsięwzięciem.

Halstenberg natomiast ma zostać ponownie włączony do programu treningowego Lipska w piątek po specjalnym urlopie, który otrzymał w związku z udziałem na Mistrzostwach Europy 2020. W obecnej sytuacji przedłużenie kontraktu z wicemistrzami Bundesligi wydaje się być wykluczone.

29-latek odrzucił otrzymaną ofertę przedłużenia umowy na niezmienionych warunkach. Halstenberg ma zarabiać w Lipsku około czterech milionów euro rocznie. Oczekiwana podwyżka pensji jak na razie nie nastąpiła, a BVB również nie widzi pilnej potrzeby działania w tym przypadku.

W zakończonym niedawno sezonie Marcel Halstenberg zanotował 31 występów we wszystkich rozgrywkach (w tym trzy w Lidze Mistrzów). W tym czasie udało mu się zdobyć dwie bramki oraz dołożyć do tego taką samą liczbę asyst.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Danijel Subašić wznawia karierę OFICJALNIE: Danijel Subašić wznawia karierę FIFA 22: 23 najlepiej podających zawodników FIFA 22: 23 najlepiej podających zawodników OFICJALNIE: Derby County karnie spadło na dno tabeli Championship OFICJALNIE: Derby County karnie spadło na dno tabeli Championship UEFA sprzeciwia się mundialowi co dwa lata. Stanowczy komunikat [OFICJALNIE] UEFA sprzeciwia się mundialowi co dwa lata. Stanowczy komunikat [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Miroslav Stoch wreszcie znalazł nowy klub po odejściu z Zagłębia Lubin OFICJALNIE: Miroslav Stoch wreszcie znalazł nowy klub po odejściu z Zagłębia Lubin OFICJALNIE: James Rodríguez w Katarze OFICJALNIE: James Rodríguez w Katarze Ronald Koeman udzielił szczerego wywiadu. „Z Messim na boisku w życiu by tak nie zrobił. Wiedział, że Messi byłby wściekły” Ronald Koeman udzielił szczerego wywiadu. „Z Messim na boisku w życiu by tak nie zrobił. Wiedział, że Messi byłby wściekły”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy