Borussia Dortmund: Moukoko może zadebiutować w listopadzie po zmianie limitu wiekowego

Borussia Dortmund: Moukoko może zadebiutować w listopadzie po zmianie limitu wiekowego fot. Borussia Dortmund
Piotr Przyborowski
Piotr Przyborowski
Źródło: Kicker

Deutsche Fußball Liga obniżyła wczoraj wiek, od którego piłkarze będą mogli występować w rozgrywkach ligowych.

Wcześniej by zawodnik zadebiutował w rozgrywkach np. Bundesligi, musiał mieć on ukończone 17 lat i być zarejestrowany w drużynie do lat 19. DFL podjęła wczoraj decyzję o zmniejszeniu tego limitu. Teraz taki gracz będzie musiał mieć ukończony jedynie 16. rok życia.

- Ta decyzja może w sposób natychmiastowy pomóc zarówno klubom, jak i samym zawodnikom - przyznał Lars Ricken, szef szkolenia młodzieży w Borussii Dortmund. - Większość zespołów chce teraz dawać szanse młodym graczom, szczególnie tym wielkim talentom i ta zmiana to dla nich kolejny krok w rozwoju.

To oznacza, że już w listopadzie w barwach Borussii Dortmund będzie mógł zadebiutować Youssoufa Moukoko. Urodzony w 2004 roku zawodnik to nie tylko jeden z największych talentów akademii BVB, ale też w europejskiej piłce.

W obecnym sezonie w rozgrywkach U-19 w 20 meczach strzelił w sumie 34 gole i zanotował dziewięć asyst. W Lidze Młodzieżowej UEFA (a trzeba podkreślić, że to rozgrywki analogiczne do Ligi Mistrzów dla piłkarzy do 19. roku życia) w siedmiu występach udało mu się zdobyć z kolei siedem bramek i dołożyć jedno decydujące podanie.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk LaLiga: Terminarz dwóch najbliższych kolejek [OFICJALNIE] LaLiga: Terminarz dwóch najbliższych kolejek [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Tajemnica dziurawej maseczki Kuświka wyjaśniona. Piłkarz ma astmę Ekstraklasa: Tajemnica dziurawej maseczki Kuświka wyjaśniona. Piłkarz ma astmę 10 największych sprzedaży w historii Interu. Icardi wskoczył na drugie miejsce 10 największych sprzedaży w historii Interu. Icardi wskoczył na drugie miejsce LaLiga: Tajemniczy post Saúla Ñígueza. „Nowy klub. Ogłoszenie za trzy dni…” LaLiga: Tajemniczy post Saúla Ñígueza. „Nowy klub. Ogłoszenie za trzy dni…” OFICJALNIE: Icardi wykupiony przez Paris Saint-Germain. Kontraktowa klauzula z antywłoskim zakazem OFICJALNIE: Icardi wykupiony przez Paris Saint-Germain. Kontraktowa klauzula z antywłoskim zakazem Fiorentina chce DWÓCH reprezentantów Polski Fiorentina chce DWÓCH reprezentantów Polski Bundesliga: Pobity rekord przebiegniętego dystansu przez jednego piłkarza Bundesliga: Pobity rekord przebiegniętego dystansu przez jednego piłkarza

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy