Borussia Dortmund zła na Karima Adeyemiego za odrzucenie powołania do reprezentacji

Borussia Dortmund zła na Karima Adeyemiego za odrzucenie powołania do reprezentacji fot. Vitalii Vitleo / Shutterstock.com
Piotr Trochimowicz
Piotr Trochimowicz
Źródło: Bild

Napastnik Borussii Dortmund Karim Adeyemi odmówił przyjazdu na zgrupowanie reprezentacji Niemiec U-21.

Za powód 21-latek podał potrzebę odbycia większej liczby treningów ze swoim klubem. W bieżącym sezonie bowiem nie strzelił jeszcze gola i tylko pięć z 13 meczów rozpoczynał w podstawowym składzie.

Decyzja ta spotkała się z niezadowoleniem nie tylko ze strony niemieckiej federacji, ale także władz BVB. Dyrektor generalny klubu Hans-Joachim Watzke w rozmowie z „Bildem” zgodził się z krytyczną wypowiedzią prezesa Deutscher Fußball-Bund Bernda Neuendorfa.

- Nie ma sensu zmuszać kogoś, żeby tu przyjeżdżał. Nie pomoże drużynie ktoś, kto pojawi się na boisku zaangażowany tylko w połowie. To musi być zrobione z pełnym przekonaniem i pasją. Widzę to dokładnie tak samo. Nie ma różnicy zdań na ten temat między mną a Berndem Neuendorfem – powiedział Watzke.

Karim Adeyemi z reprezentacją Niemiec U-21 brał udział w Mistrzostwach Europy w tej kategorii wiekowej w 2021 roku. Rozegrał ponadto cztery mecze w seniorskiej kadrze. W eliminacjach do mundialu w Katarze strzelił gola Armenii i asystował przy trafieniu Jamala Musiali przeciwko Macedonii Północnej.

Borussia Dortmund znajduje się obecnie na piątej pozycji w tabeli Bundesligi. Do liderującego Bayeru Leverkusen traci już dziesięć punktów.

Reprezentacja Niemiec U-21 w eliminacjach mistrzostw Europy w tej kategorii wiekowej zgromadziła dotąd dziewięć punktów i w swojej grupie ustępuje jedynie Polsce, z którą zmierzy się 21 listopada w Essen.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Marek Papszun pomylił się, co do zawodnika Rakowa Częstochowa. „Extra mecz” Marek Papszun pomylił się, co do zawodnika Rakowa Częstochowa. „Extra mecz” Aston Villa z komunikatem w sprawie kibiców Legii Warszawa [OFICJALNIE] Aston Villa z komunikatem w sprawie kibiców Legii Warszawa [OFICJALNIE] Legia Warszawa walczyła dzielnie, ale wraca na taczy. Cudowny gol Ernesta Muçiego na osłodę [WIDEO] Legia Warszawa walczyła dzielnie, ale wraca na taczy. Cudowny gol Ernesta Muçiego na osłodę [WIDEO] Legia Warszawa zbije na nim fortunę. Cudowne trafienie Ernesta Muçiego i remis [WIDEO] Legia Warszawa zbije na nim fortunę. Cudowne trafienie Ernesta Muçiego i remis [WIDEO] „Brzydkie i brutalne sceny” przed meczem Legii Warszawa z Aston Villą [WIDEO] „Brzydkie i brutalne sceny” przed meczem Legii Warszawa z Aston Villą [WIDEO] Super zmiennik John Yeboah i Raków Częstochowa z historycznym zwycięstwem w Lidze Europy [WIDEO] Super zmiennik John Yeboah i Raków Częstochowa z historycznym zwycięstwem w Lidze Europy [WIDEO] Legia Warszawa z komunikatem tuż przed meczem z Aston Villą [OFICJALNIE] Legia Warszawa z komunikatem tuż przed meczem z Aston Villą [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy